نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه باید به فرهنگ و هنر نگاه فلسفی داشت و آن را نهادینه کرد گفت: نگاه فلسفی به فرهنگ و هنر در قالب کارگاه های آموزشی در دستور کار فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، آیت الله لطف الله دژکام در نشست صمیمی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، با بیان اینکه باید به فرهنگ و هنر نگاه فلسفی داشت و آن را نهادینه کرد گفت: نگاه فلسفی به فرهنگ و هنر در قالب کارگاه های آموزشی در دستور کار فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد.

وی افزود: باید افقی چندین دهه ای برای مبانی فلسفی فرهنگ و هنر ترسیم کرد و نیز اگر گفتمان فلسفی و بنیادی به هنر داشته باشیم، لازم است تا نکات اولیه و زیرساخت آن آماده باشد در نتیجه این آمادگی و چالاکی در افق آینده به نتایج خوبی خواهد رسید.

به فرهنگ و هنر باید نگاه فلسفی داشت و آن را نهادینه کرد

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در ادامه فرمایشات خود با اشاره به انتظاراتش از فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان داشت: الحمدلله ظرفیت های علمی در دانشگاه ها و حوزه های فرهنگی فارس وجود دارد که می تواند به جاهایی خوبی منجر شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در این دیدار صمیمی با ابراز خرسندی از هدایت و توجه نماینده ولی فقیه در فارس به حوزه فرهنگ، ادب و هنر؛ از برپایی همایش و کارگاه های آموزشی درباره "فرهنگ و هنر از منظر فلسفه اسلامی" خبر داد و افزود: یکی از شاخه‌های مهم علوم انسانی هنر می باشد زیرا هنر در زندگی انسان‌ها بسیار تأثیرگذار بوده و هست و این هنر؛ جامعه‌های انسانی را گاه به شکلی مورد تأثیر قرار داده و باعث خلاقیت در زندگی روزمره می گردد.

به فرهنگ و هنر باید نگاه فلسفی داشت و آن را نهادینه کرد

صابر سهرابی در پایان با اعلام همکاری برای زمینه سازی و برپایی همایش و کارگاه های آموزشی در زمینه های "فرهنگ و هنر و تاثیر فلسفه و حکمت اسلامی"، ادامه داد: هنر بر زندگی‌ بشر از تمدن‌های اولیه تا به امروز تأثیر داشته و هرگاه در خدمت دین و معنویت قرار گرفته توانسته در انتقال مفاهیم مذهبی مؤثر واقع شود؛ و تاریخ این مسئله را اثبات کرده که هنر توانایی آن را دارد تا در راستای دستورات دین و مذهب و در کنار یکدیگر باعث آرامش و تعلیم بشر باشد.