مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان از کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در آبادان خبرداد و گفت: وضعیت اشتغال و کسب و کار در آبادان با تلاش مدیریت استان و دستگاه های مربوطه رو به بهبود است اما با وجود این مسئله به شرایط مطلوب نرسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سیدنور محمدپور در جلسه شورای اشتغال آبادان گفت: نرخ بیکاری آبادان در سال 90 در حدود 24درصد بود که این آمار در سرشماری سال 1395 به 14.3درصد رسیده است.

او اظهار کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در آبادان نیز به 34.6درصد رسیده است که بیانگر افزایش فعالیت اقتصادی در این شهرستان است و نکته جالب اینکه بیشتر این فعالیت‌ها توسط زنان محقق شده است.

وی به اجرای طرح‌های ملی فراگیر و روستایی در استان خوزستان اشاره کرد و بیان داشت: هفت درصد طرح‌های مصوب استان خوزستان با 148 میلیارد ریال متعلق به آبادان است.

محمدپور در ادامه با اشاره به ایجاد اشتغال برای 10 هزار و 153 نفر در استان خوزستان، با اعتبار 990 میلیارد تومان، اظهار کرد: در طرح اشتغال روستایی هزار و 85 طرح با اعتبار 450 میلیارد تومان برای اشتغال 4 هزار و 921 نفر پرداخت شده است.

مدیرکل کار خوزستان در پایان افزود: در اشتغال فراگیر نیز تسهیلاتی با اعتبار 543 میلیارد تومان وبرای اشتغال 5 هزار و 222 نفر در خوزستان پرداخت شده است.

در این جلسه تعدادی از دهیاران بخش مرکزی و بخش اروندکنار مشکلات خود مطرح کردند.