معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رژیم بعث با حمایت آمریکا و هم پیمانان آمریکا با تمام امکانات نظامی که داشت به امید اینکه ایران اسلامی را در چند روز می‌تواند اشغال کند به کشور ما حمله کرد ولی خیلی زود متوجه اشتباه راهبردی خود شد.

 به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، پنجشنبه امروز(3خرداد)  به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان مراسم اجتماع کارکنان نیروهای مسلح در شهرستان خرمشهر باحضور مقامات لشکری و کشوری برگزار شد.

در این مراسم امیر دریادار حمزه علی کاویانی معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک این روز عزیز به ملت ایران اسلامی به ویژه خرمشهری‌های قهرمان در سخنانی بیان داشت: روز سوم خرداد سالگرد حماسه آزاد سازی و فتح خرمشهر پس از یک سال و نیم اشغال به دست بعثیان است.

وی ادامه داد: خرمشهر برای ملت ایران تنها یک شهر نیست بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار، مقاومت و جاودانگی مردانی است که روزی در کوچه پس کوچه‌های خرمشهر راه را برناپاکان ارتش بعثی بسته و در این روز بزرگ از این شهر آنان را به عقب راندند.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: رژیم بعث با حمایت آمریکا و هم پیمانان آمریکا با تمام امکانات نظامی که داشت به امید اینکه ایران اسلامی را در چند روز می‌تواند اشغال کند به کشور ما حمله کرد ولی خیلی زود متوجه اشتباه راهبردی خود شد و مجبور شد بعد از هشت سال تجاوز و جنگ نابرابر شکست را پذیرا باشد که این افتخاری است برای کشور عزیز ما ایران که جانانه در مقابل ابر قدرت‌های جهان ایستادگی کردیم.