معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری لرستان گفت: 6 دهستان استان به عنوان مناطق بسیار محروم شناسایی شده که بررسی و رفع مشکلات آنها باید در اولویت مدیران دستگاههای اجرایی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حبیب الله خجسته پور امروز پنجشنبه در جلسه بررسی آسیب های اجتماعی استان افزود: مدیران باید علاوه بر اجرای برنامه‌های روزانه خود، محرومیت زدایی دهستان‌های معرفی شده را در دستور کار ویژه قرار دهند.

وی تصریح کرد: استان‌های کمتر برخوردار از عقب ماندگی‌هایی رنج می‌برند که علاوه بر ضرورت تخصیص اعتبار و توجه ملی به این مناطق، مسئولان استانی نیز باید تلاش ویژه‌ای برای جبران این معضل داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه شناسایی درستی از مناطق محروم صورت گرفته، تاکید کرد: این دهستانها علاوه بر مشکلات و نقاط ضعف، توانمندی‌هایی نیز دارند که باید از آن برای غلبه بر تهدیدها استفاده کرد.

خجسته پور از اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در این مناطق تقدیر کرد و گفت: این قرارگاه به عنوان هماهنگ کننده بسیار خوبی عمل کرده و دستگاه‌های اجرایی استان نیز باید با هم افزایی با قرارگاه، اقدامات موثری برای رفع محرومیت زدایی دهستان‌ها انجام دهند.

باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد بهره برد

وی اضافه کرد: سازمان‌های مردم نهاد نیز ظرفیت بسیار مناسبی هستند که باید از توانایی آنان در این اقدام جهادی بهره برد.