مدیرعامل و سرمایه گذار پروژه شهرک سلامت اصفهان گفت: اقتصاد شهراصفهان از سال جاری و سال آینده دگرگون می شود چراکه قرار است مجموعه شهرک سلامت اصفهان به قطب درمان سرطان کشور تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مسعود صرامی در حاشیه بازدید شهردار اصفهان از مجموعه شهرک سلامت بیان کرد: اقتصاد شهراصفهان از سال جاری و سال آینده  دگرگون می شود چراکه قرار است مجموعه شهرک سلامت اصفهان به قطب درمان سرطان کشور تبدیل شود. و این شهرک جوابگوی بیماران سرطانی تمام کشور خواهد بود.     

وی ضمن انتقاد از کارشکنی های مختلف که در راه ساخت این پروژه رقم خورده است، افزود: متأسفانه برخی مانع ساخت بیمارستانی هستند که سه سال پیش مورد تصویب کمیسیون ماده ۵ قرار گرفته است، این در حالیست که سرمایه گذار با ۱۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه حاضر به سرمایه گذاری برای ساخت بیمارستان شده اما همچنان بلاتکلیف است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی شهرک سلامت طبق استانداردهای بین‌ المللی از سال ۹۱ آغاز شد و فاز نخست پروژه در مرداد ماه ۹۶ به بهره برداری رسید، ادامه داد: فاز دو شهرک سلامت پیشرفت 93 درصدی داشته است. مرکز تصویربرداری شهرک از حدود سه ماه آینده و بخش آزمایشگاه نیز از آبان ماه امسال آغاز به کار می‌ کند.  

مدیرعامل و سرمایه گذار پروژه شهرک سلامت گفت: از آنجایی که این پروژه به عنوان نخستین مدل در نوع خود در ایران انجام می‌ شود لازم بود تمامی  اصفهانپارامترهای تجربه شده در طراحی و مدیریت شهری مدرن و مرتبط با این ‌گونه مراکز را به منظور توزیع خدمات از نقاط مرکزی شهر به پوسته شهر، به کار گرفته تا ضمن کاهش ترافیک و زمان سفرهای درون شهری در جهت حفظ محیط زیست، بهره مندی یکسان مردم ساکن در مناطق مختلف شهر محقق گردد.

شهرک سلامت 2

وی ادامه داد: این شهرک اساس فعالیت های خود را مانند مراکز پیشرفته دنیا بر بیمار محوری قرار داده است.

صرامی با بیان اینکه ساخت هتل چهار ستاره در فاز چهارم پیش بینی شده است تا به بیمارانی که از دیگر نقاط کشور و دنیا به این شهر سفر می‌کنند، خدمات ارایه دهد، ادامه داد: فاز اول پروژه به کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی، مراکز تجاری مرتبط با بهداشت و سلامت و هایپرسلامت تعلق دارد و این مجموعه همچنین دارای پارکینگ‌های طبقاتی و زیرسطحی است.

وی با بیان اینکه در خیابان آمادگاه تنها ۶۰۰ پزشک فعالیت می‌کنند، در حالی‌ که تنها در یک کلینیک شهرک سلامت ۷۰۰ نفر پزشک فعالیت خواهند کرد، افزود: در حال حاضر تعداد ۱۱۰ پزشک در شهرک سلامت برای آماده سازی زیرساخت ها فعال هستند که یک ریال هم پول دریافت نمی ‌کنند، زیرا آن ها به خاطر پشتوانه فرهنگی و علمی پیگیر مباحث این مجموعه شده اند.

مدیرعامل و سرمایه گذار پروژه شهرک سلامت با بیان اینکه اصول ترافیکی و راه‌های دسترسی شهرک سلامت به گونه ‌ای در نظر گرفته می شود که تا ۳۰ سال آینده ترافیکی ایجاد نخواهد کرد، تاکید کرد: در شهرک سلامت پدافند غیرعامل اجرایی شده و پیش بینی ها بر اساس نگاه بلند مدت به آینده بوده است.