طبق تفاهم‌نامه آموزش‌وپرورش کرمانشاه و شرکت آب و فاضلاب استان 10 هزار دانش‌آموز کرمانشاه در 30 مدرسه تحت پوشش طرح همیار آب قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه، در حاشیه برگزاری مراسم آغاز طرح همیار آب برای دانش‌آموزان کرمانشاه، با اشاره به اینکه این طرح با همکاری مشترک شرکت آب و فاضلاب و آموزش‌وپرورش به اجرا درمی‌آید، گفت: موافقت‌نامه اجرای طرح همیار آب برای دانش‌آموزان کرمانشاه بین طرفین منعقد و اجرای پروژه برای مدت یک سال به اداره کل آموزش‌وپرورش واگذارشده است.

علیرضا تخت شاهی جامعه هدف طرح را مربیان و معلمان آموزش‌وپرورش، اولیاء دانش‌آموزان و دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی شهر کرمانشاه اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی ما برای آموزش 10 هزار دانش‌آموز کرمانشاه در 30 مدرسه است.

وی آموزش مربیان، رابطین و مجریان طرح توسط کارشناسان شرکت آبفا، برگزاری جلسات توجیهی برای والدین در جلسه انجمن اولیا و مربیان، تهیه اقلام آموزشی شامل پوستر، بروشور، کتاب، سی دی و نرم‌افزار، تهیه کارت برای حامیان آب، برپایی نمایشگاه نقاشی، کاریکاتور، فیلم کوتاه و انیمیشن و...، برگزاری جشنواره نخستین واژه (آب)، اجرای زنگ آب، اطلاع‌رسانی از طریق جراید و نشریات را ازجمله اقداماتی دانست که در این طرح برای آموزش دانش‌آموزان به‌عنوان همیاران آب به اجرا درمی‌آید.

اجرای طرح همیار آب

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: انتخاب و اجرای طرح جهادی مدیریت مصرف توسط همیاران آب (دانش‌آموزان)، فرهنگ یاران آب (فرهنگیان) و حامیان آب (والدین) می‌تواند گامی در جهت حفظ منابع ملی و منطقه‌ای و در راستای رشد اقتصادی باشد.

 تخت شاهی افزود: در همین راستا کارت همیار آب برای دانش‌آموزان مدارس صادر می‌شود تا درزمینهٔ ترویج مصرف بهینه آب، یاری‌رسان شرکت آب و فاضلاب استان باشند.

به گفته وی این دانش‌آموزان درزمینهٔ ترویج مصرف بهینه آب، گزارش تخلفات و هدرروی آب با شرکت آب و فاضلاب شهری همکاری می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه ادامه داد: در این طرح دانش‌آموزانی که آموزش‌های لازم را در بخش آب و فاضلاب دیده‌اند به‌عنوان مروجان آب بین دانش‌آموزان حضور پیداکرده و به آن‌ها آموزش می‌دهند.

تخت شاهی با تأکید بر اینکه با انجام اقدامات ضربتی به توسعه پایدار دست پیدا نخواهیم کرد، گفت: جلوگیری از بحران آب مستلزم یک عزم جدی و همگانی است و آموزش نقش مهمی در این راستا دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه ضمن تأکید بر فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب در بین مدارس و دانش‌آموزان کرمانشاه، تصریح کرد: می‌توان با مصرف بهینه آب تا حد قابل‌ملاحظه‌ای جلوی بروز مشکل کم‌آبی و اُفت فشار آن در فصل تابستان را گرفت.