همزمان با تزریق گاز به ایستگاه تقلیل فشار و تاسیسات داخلی بیمارستان در حال احداث ۱۶۰ تختخوابی پیروز لاهیجان، مرحله جدیدی از تکمیل و راه اندازی این بیمارستان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان،  امیر جانبازی  سرپرست فرمانداری  لاهیجان بیان کرد:  به منظور تامین سوخت و انرژی بیمارستان پیروز ایستگاه تقلیل فشار گاز با ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب در ساعت نصب و روز یکشنبه ۹۷/۰۲/۳۰ با تزریق گاز به تاسیسات داخلی راه اندازی گردید.

وی افزود: هزینه ساخت، نصب و اجرای شبکه و اتصال نهایی بمنظور راه اندازی ایستگاه تقلیل فشار این بیمارستان بیش از ۲ میلیارد ریال برآورد گردیده است.

سرپرست فرمانداری لاهیجان عنوان کرد: هم اکنون عملیات اجرایی خط تغذیه گاز شهرستان لاهیجان حدفاصل میدان ابریشم تا میدان گیل با هدف پایداری جریان گاز و جلوگیری از قطع یا افت احتمالی فشار گاز مشترکین در زمان بحران و اوج مصرف گاز با بودجه ۶ میلیارد ریال در حال انجام می‌باشد.

وی افزود: این پروژه ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

جانبازی تصریح کرد: شهرستان لاهیجان با دو بخش مرکزی و رودبنه و ۱۸۰ روستای دارای سکنه ۱۰۰% گازرسانی شده و در هفته دولت ۹۵ به عنوان شهرستان سبز بهره‌مند از نعمت گاز طبیعی معرفی گردید.

گفتنی است؛  از این تعداد ۱۱۰ روستای بخش مرکزی و رودبنه در دولت یازدهم با اعتبار ویژه گازرسانی شده است لاهیجان پس از رشت با بیش از ۸۳ هزار کنتور مشترک گاز، دومین شهرستان بزرگ گیلان به لحاظ تعداد مشترک و تاسیسات گازرسانی می‌باشد.