رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان رشت گفت: طرح ضیافت الهی در ۹۰ بقعه شهرستان رشت با حضور ۱۲ مبلغ متخصص اعزامی از قم و ۷۰ مبلغ بومی در شهرستان رشت اجرا خواهد شد .

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین کریمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ماه رمضان فرصتی مغتنم جهت اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی است .

وی با بیان اینکه هر ساله اوقاف برنامه‌های متنوعی را در این ماه رمضان تدوین و اجرایی می کند گفت: نهمین طرح ضیافت الهی همزمان با سراسر کشور از امروز در شهرستان رشت نیز آغاز شده است.

کریمی اذعان کرد : طرح ضیافت الهی در ۹۰ بقعه شهرستان رشت با حضور ۱۲ مبلغ متخصص اعزامی از قم و ۷۰ مبلغ بومی در شهرستان رشت اجرا خواهد شد .

رئیس اداره اوقاف رشت به برنامه های محوری طرح ضیافت الهی اشاره و تصریح کرد: خیمه های معرفت، ترتیل و جزء خوانی در ۳۰ بقعه، اجرای ویژه برنامه خدیجه مادر امت در دهم ماه رمضان همزمان با وفات حضرت خدیجه(علیه السلام)، کرسی تفسیر قرآن، اجرای ویژه مراسم رحلت امام(رحمة الله علیه) در ۷۰ بقعه از اهم برنامه های ویژه ضیافت الهی در شهرستان رشت شمرده می شود .

وی اضافه کرد: طرح خیمه‌های معرفت در آستان مقدس امام زاده هاشم(ع) و فاطمه اخری(س) رشت نیز برگزار می شود .

کریمی افزود: مشاوره، غرفه کودک و نوجوان، نشر معارف دینی و پاسخگویی به شبهات از اهم برنامه‌های خیمه‌های معرفت در این ایام است .

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت با اشاره به اینکه سال گذشته ترتیل قرآن در مصلی رشت برگزار می شد، خاطر نشان کرد: برگزاری این محفل قرآنی از مصلی به آستان مقدس فاطمه اخری(س) رشت از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۵:۳۰ عصر است که به صورت مستقیم از شبکه استانی پخش و برخی از روزها از شبکه های سراسری انعکاس داده خواهد شد .

وی به برپایی افطاری ساده با همکاری خیرین اشاره کرد و افزود: سفره های ساده افطاری طی دو سال گذشته در مساجد و بقاع متبرکه و همچنین پیاده راه فرهنگی رشت برپا شد، که امسال نیز بر همین روال ادامه خواهد داشت .

کریمی به ویژه برنامه افطار تا سحر اشاره و اضافه کرد : مناجات خوانی در بقاع متبرکه شهرستان رشت با محوریت دعای ابوحمزه ثمالی و دعای افتتاح از افطار تا سحر از دیگر برنامه های اجرایی خواهد بود .

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان رشت

برگزاری مراسم احیای شب های قدر در 90 مسجد رشت

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت با اشاره به اینکه محافل انس با قرآن به صورت ویژه در ۱۰ نقطه و ۱۰ مسجد شاخص شهرستان رشت برپا خواهد شد ، تصریح کرد: مراسم احیاء شب‌های قدر نیز در ۹۰ مسجد شهرستان رشت برگزار می شود .

وی با تا کید بر اینکه در ۵ بخش محافل انس با قرآن با حضور قاریان بین المللی بر گزار خواهد شد اظهار کرد: توزیع نان رایگان به نیات موقوفات، برپایی مسابقات ورزشی از افطار تا سحر در بقاع متبرکه از دیگر برنامه های ایام مبارک ماه رمضان در شهرستان رشت است .

کریمی به برپایی جشن های رمضان اشاره کرد و افزود: برپایی جشن‌های ویژه ماه رمضان با حضور هنرمندان و همچنین برپایی جشن نیمه ماه رمضان که مصادف است، با ولادت امام حسن مجتبی(علیه السلام) از دیگر برنامه‌های طرح ضیافت الهی در شهرستان رشت شمرده می شود .