استاندار گیلان در نخستین جلسه شورای معادن استان با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست تصریح کرد: امیدوارم شورای معادن استان بتواند نقش خود را در جهت توسعه استان به خوبی ایفاء کند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مصطفی سالاری در نخستین جلسه شورای معادن استان که عصر امروز در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت اجرای لایروبی و احیای آب بندان ها در افزایش حجم ذخیره سازی منابع آبی استان تصریح کرد: با اجرای ساز و کار دقیق و شفاف خواهیم توانست با لایروبی و احیاء تالاب های استان معادل 400 میلیون متر مکعب به ظرفیت حجم ذخیره سازی آب بندان ها  بیافزاییم.

وی بر ضرورت تدوین ضوابط صحیح و اصولی و صرف هزینه و زمان کمتر به منظور لایروبی و احیاء آب بندان های استان تاکید کرد و افزود: باید با تشکیل کارگروهی متشکل از مدیران ذیربط با ایجاد سازو کار و چارچوب مناسب، لایروبی این آب بندانها انجام پذیرد

جلسه شورای معادن

وجود حدود 800 آب بندان در استان

استاندار گیلان تعداد آب بندان های موجود استان را در حدود 800 مورد عنوان کرد گفت: وجود این آب بندان ها ظرفیتی است که می توان از آن در بخش تامین منابع آب کشاورزی ،آبزی پروری، پرورش پرندگان و توسعه گردشگری و فعالیت های اقتصادی در توسعه و شکوفایی استان بهره گرفت.

تدوین دستورالعمل مناسب و کاربردی در زمینه نحوه برداشت مصالح از رودخانه ها

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین تدوین چارچوب و دستورالعمل مناسب و کاربردی در زمینه نحوه برداشت مصالح از رودخانه های استان را مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: باید با برآورد دقیق حجم مصالح مصرفی در پروژه های عمرانی استان با برگزاری نشستی با حضور تولید کنندگان و مصرف کنندگان ، چارچوب و ضوابط اجرایی در این بخش بصورت کاربردی تدوین گردد.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست تصریح کرد: امیدوارم  معادن استان بتواند نقش خود را در جهت توسعه استان به خوبی ایفاء کند.

در این نشست تعدادی از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم درهر بخش اتخاذ شد.