رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از صلح و سازش دو طایفه در اهواز پس از ۵۴ سال کینه و دشمنی با هم خبرداد .

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، عبدالعباس زبیدی‌نیا با اشاره به صلح و سازش بین دو طایفه در اهواز پس از 54 سال کینه و دشمنی اظهار داشت: در سال 1343 بین دو طایفه کروشات و کعب دبات در اهواز درگیری رخ داد و بر اثر وقوع یک قتل ناخواسته دشمنی ایجاد شد که این خصومت تاکنون پابرجا بود و به علت وقوع این قتل و در تب کینه و انتقام و دشمنی، سه قتل دیگر میان این دو طایفه در طول این چند سال صورت گرفت.

وی ادامه داد: از تاریخ درگیری کشمکش و درگیری سایه سنگین خود را بر این دو طایفه گسترانیده بود و روز به روز بر دامنه آن افزوده می‌شد و پدران و مادران این دو طایفه در طول این سال‌ها همواره نگران فرزندان خود بودند که مبادا آتش این دشمنی شعله‌ورتر شده و دامن دیگران را بگیرد.

زبیدی نیا اظهار کرد: با ارجاع پرونده این دو طایفه به دبیر و اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر اهواز برای ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات‌البین، پس از 54 سال کینه و دشمنی بین این دو طایفه خوشبختانه با تلاش این شورای و با حضور سادات، بزرگان طوایف منطقه و معتمدین هر دو طایفه صلح و سازش شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان با بیان اینکه این پرونده بدون هیچ گونه پیش شرطی بین طرفین دعوا محقق و این پرونده با صلح و سازش مختومه شد، گفت: امیدواریم این موضوع مبنایی باشد برای آغاز مختومه کردن همه اختلافات و دعاوی که در سطح استان وجود دارد.