امام جمعه تبریز گفت: : با توجه به شرایط و قراین موجود نباید به نتیجه مذاکرات با اروپا دلخوش بود، بلکه باید اقتصاد مقاومتی و تولید ملی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم تا دیگر خباثت‌ها علیه ایران کارساز نشده و خدشه به کشور وارد نکند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز طی سخنانی با اشاره به به مذاکره ایران با چند کشور اروپایی برای حفظ برجام پس از خروج آمریکا اشاره کرد و گفت:انتظار از دولتمردان نظام اسلامی این است که در جریان مذاکرات تضمین‌های لازم و جدی‌ از طرف های مقابل بگیرند تا برای سال های آینده بهانه به دست آنها ندهیم.

وی افزود: این مذاکرات اگر بهانه غربی ها در عرصه بین‌المللی را از بین ببرد و منافع ملی ما را تامین کند، اشکالی ندارد، اما همان طور که رهبر معظم انقلاب اشاره کرده‌اند، به اروپایی‌ها هم هیچ اطمینانی نیست و اگرچه آنها حرف‌هایی برای حفظ برجام بدون آمریکا می زنند، اما تجربه چند سال گذشته ثابت کرده است اروپا قابل اعتماد نیست.

آمریکا به یک میلیارد مسلمان دهن کجی کرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود  با اشاره به اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس شریف، گفت: ایالات متحده با این اقدام به بیش از یک میلیارد مسلمان جهان دهن کجی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم

وی ادامه داد:رفتار زشت و دور از فوانین بین المللی دولت آمریکا  فتنه ‌گری جدید ترامپ علیه مسلمانان است و همزمان با این اقدام نظامیان رژیم غاصب صهیونیستی مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین را در نوار غزه به شهادت می رساند و جامعه جهانی نیز در سکوت کامل به سر می برد.

حجت الاسلام آل هاشم سکوت جامعه جهانی علیه اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا در منطقه غرب آسیا و جنایات اسرائیل غاصب در کشتار مردم بی ‌دفاع فلسظین را تاسف‌ بار خواند و اظهار کرد: در این میان بی‌ تحرکی حکام دست نشانده منطقه و اعراب مرتجع نسبت به این جنایت‌ها جای تامل دارد.

 غیرت‌‌هامان کجاست که لباس زیر زنان در ویترین‌ها خودنمایی می‌کنند

امام جمعه تبریز در ادامه سخنان خود  به فروش برخی لباس‌های نامناسب از جمله مانتوهای جلو باز اشاره کرد و گفت: این‌گونه لباس‌ها در شآن نظام جمهوری مقدس اسلامی نیست و باید جلوی آنها گرفته شود.

وی در ادامه خطاب به برخی فروشنده‌ها برای رعایت شئونات اسلامی هشدار داد و  اظهار کرد: متاسفانه گاهاً مشاهده می‌شود که مانکن‌های زنانه با پیکرهای برهنه و عریان را برای جلب مشتری بیرون مغازه می‌گذارند.

امام جمعه تبریز افزود: در زمان‌های گذشته فروشنده لباس زیر زنان، خود زنان بودند ولی الان چه اتفاقی افتاده است و غیرت‌ها کجا رفته است که لباس زیر زنان را در ویترین‌ها و در معرض دید همگان خصوص آقایان بگذارند و بفروشند.

وی متذکر شد: به خودمان بیاییم و غیرت‌ به خرج داده و به مسائل شرعی و دینی توجه کنیم.