معاون سیاسی فرماندار تالش با اشاره به وضعیت شهرستان تالش در جلسه ستاد استقبال از ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به حضور اقوام و مذاهب شیعه و سنی در شهرستان تالش از متولیان فرهنگی انتظار داریم وضعیت شهرستان را در نظر بگیرند و در ایام ماه مبارک رمضان به خصوص در مساجد توجه ویژه ای به بیان احکام دینی داشته و از بیان هرگونه مطالب تفرقه افکن خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید جلال سید محمدی از قبل برنامه ریزی هایی در خصوص تنظیم بازار، تهیه آرد ویژه برای نانوایان، تاکید بر پخت نان مرغوب، نظارت بر فعالیت رستوران ها و ... صورت گرفته است.

سیدمحمدی ادامه داد: در حوزه ورزش نیز هماهنگی های لازم جهت برگزاری مسابقات ورزشی از جمله برگزاری مسابقات فوتسال جام رمضان انجام شده است.

وی هدف از برگزاری جلسه ستاد استقبال از ماه مبارک رمضان را هماهنگی بیشتر در اجرای مناسبت ها و برنامه های پیش بینی شده توصیف کرد و افزود: در این ایام پر خیر و برکت هیئت امنای مساجد و ائمه جماعات باید برنامه ها و همکاری های لازم را برای تمهید مقدمات حضور مردم در مساجد داشته باشند.

ماه رمضان بهترین فرصت برای پرورش قرآنی فرزندان می باشد

معاون سیاسی فرماندار تالش با اشاره به اینکه ماه رمضان بهترین فرصت برای پرورش قرآنی فرزندان می باشد، بیان کرد: لازمه ماه مبارک رمضان برگزاری محافل انس با قرآن است که خوشبختانه در شهرستان تالش نیز با حضور فعالان قرآنی توجه ویژه ای به این موضوع می شود و در نقاط مختلف شهرستان جلسات و محافل قرآنی توسط هیئت امنا مساجد ، هیئت های مذهبی و نهادها تشکل های قرآنی برگزار گردد.

بیش از 50 کانون قرآنی در شهرستان با کمک هیات امنای مساجد ، محافل قرآنی تشکیل می گردد

سید محمدی افزود : بیش از 50 کانون قرآنی در شهرستان با کمک هیات امنای مساجد ، محافل قرآنی تشکیل می گردد و از 105 روحانی مستقر و مبلغان اعزامی از قم در نقاط مختلف شهرستان با حضور در مساجد و محافل عمومی به بیان احکام اسلامی و دینی خواهند پرداخت .

سیدجلال سیدمحمدی در مورد وضعیت طرح های ساحلی نیز گفت: در ایام ماه مبارک رمضان طرح های ساحلی قروق و گیسوم پذیرای مسافران خواهند بود.

تبلیغات محیطی برای معرفی بیشتر احکام ماه مبارک رمضان

معاون سیاسی فرماندار تالش تبلیغات محیطی برای معرفی بیشتر احکام ماه مبارک رمضان را بسیار ضروری دانست و افزود: از شهرداران درخواست داریم تا تبلیغات مناسب میدانی را در سطح شهر و آن هم بصورت زیبا، شکیل که برای شهروندان جذابیت داشته باشد انجام دهند.

سیدمحمدی به وضعیت شهرستان تالش اشاره کرد و افزود: با توجه به حضور اقوام و مذاهب شیعه و سنی در شهرستان تالش از متولیان فرهنگی انتظار داریم وضعیت شهرستان را در نظر بگیرند و در ایام ماه مبارک رمضان به خصوص در مساجد توجه ویژه ای به بیان احکام دینی داشته و از بیان هرگونه مطالب تفرقه افکن خودداری کنند.