طی مراسمی در مسجد بزرگ آستان مقدس خانم فاطمه اخری(س) رشت، اعضای جدید هیئت امناء این آستان مقدس منصوب و معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان در مراسم انتصاب هیئت امناء جدید آستان مقدس خانم فاطمه اخری(س) رشت که با حضور معاونین اداره کل ، رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت، جمعی از مسئولین شهرستانی و مردم نمازگزار در مسجد این آستان مقدس برگزار شد، اظهار داشت: سازمان اوقاف یک نهاد دینی، قرآنی و ولایی است .

وی همچنین افزود: یکی بزرگترین افتخار ما این است که خادمی فرزندان و ذریه اهل بیت(ع) را انجام می دهیم و این خدمت بالاترین اجر را به دنبال خواهد داشت.

علیزاده، سازمان اوقاف و امورخیریه را برنامه محورترین سازمان فرهنگی کشور دانست و گفت: هدف اصلی سازمان اوقاف تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در اجرای امینانه نیات واقفان، تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی و عمران و آبادی موقوفات و بقاع متبرکه است.

هیات امنای خواهر امام رشت

اوقاف به هیچ وجه به هیچ جریان سیاسی وابسته نیست

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه اوقاف به هیچ وجه به هیچ جریان سیاسی وابسته نیست، گفت: سازمان اوقاف به جبهه انقلاب و ولایت که اصلی ترین و کامل ترین جبهه بوده، متصل است.

وی همچنین افزود: در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و استفاده از همه ظرفیت های موجود و مطابق ابلاغ و تاکید حجت الاسلام دکتر محمدی، نماینده محترم ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه مبنی بر واگذاری امور بقاع متبرکه به مردم و افزایش نظارت توسط این سازمان، اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان با همفکری کمیسیون تعیین صلاحیت هیئت امناء، اعضای جدید هیئت امناء آستان مقدس خانم فاطمه اخری(س) رشت معرفی نمود.

علیزاده همچنین گفت: بر این اساس آقایان علی درجزی، محسن نیازمند، کامیار مهدی پور، عیسی خیری، کیومرث مژدهی، ولی قربانپور، الله یار باباپور و سرکار خانم فاطمه شیرزاد به عنوان نفرات جدید هیئت امناء آستان مقدس خانم فاطمه اخری(س) رشت منصوب و معرفی شدند.