مدیرکل استاندارد لرستان از نظارت بر عرضه کالاهای اساسی مردم در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مرضیه قنبریان از نظارت اداره کل استاندارد لرستان بر عرضه کالاهای اساسی مردم در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در اجرای طرح کنترل بازار، کالاهای پرمصرف مردم در ماه مهمانی خدا، مورد بازرسی کارشناسان استاندارد قرار خواهد گرفت.

مدیرکل استاندارد لرستان، افزود: در این طرح دوازده قلم کالا از جمله: چای سیاه، چای معطر، شکر، پنیر تازه، کره گیاهی (مارگارین)، کره، شیر فرادما، شیر پاستوریزه، کشک مایع، زعفران، روغن سرخ کردنی، و روغن خوراکی مصرفی خانوار در بازار استان و هم چنین نمایشگاه های ویژه رمضان بازرسی می شوند.

وی با اشاره به شعار امسال و در جهت حمایت از کالای ایرانی، گفت: هدف از اجرای این طرح، سالم سازی بازار مصرف و جلوگیری از توزیع کالاهای بدون کیفیت و فاقد نشان استاندارد است.

کالاهای غیراستاندارد جمع‌آوری خواهد شد

قنبریان، اظهار داشت: در طرح رمضان، ضمن جمع آوری کالاهای غیر استاندارد، با عرضه کنندگان متخلف نیز برخورد قانونی و قاطع خواهد شد.

کالا

نشان استاندارد کالا با ارسال پیامک قابل راستی‌آزمایی است

مدیرکل استاندارد لرستان با تاکید بر اهمیت درج نشان استاندارد بر روی کالاها افزود: اعتبار نشان استاندارد درج شده بر روی فرآوردهها، از طریق پیامک کد ده رقمی ذیل به سامانه 10001517 قابل راستی آزمایی است.