معاون سما واحد رشت بیان کرد: در مرحله استانی هشتمین دوره جشنواره علمی جابر بن حیان، دانش آموزان دبستان پسران سما واحد رشت خوش درخشیدند و رتبه های برتر این جشنواره علمی در سطح گیلان را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان،  محمد نیک پسند اظهار کرد: در این جشنواره عرفان علی آقا زاده و رضا صابری حقایق با پروژه «یاد آور اتوماتیک زمان مصرف دارو» در بخش طراحی و ساخت و کیان غلامی و راستین مومن نیز در زمینه طبقه بندی با طرح « دونه دونه»  در استان گیلان موفق به کسب رتبه دوم  در این جشنواره علمی شدند.

نیک پسند گفت: پروژه های ارائه شده دانش آموزان دبستان پسران سما واحد رشت از میان بیش از 1000 طرح و پروژه  از سراسر استان گیلان  موفق به کسب رتبه های برتر این جشنواره علمی شدند.

وی افزود:  1204 پروژه علمی دانش آموزی دوره ابتدایی در قالب پروژه های آزمایش، نمایش علمی،  تحقیق، مدل و نمایش،  طراحی و ساخت و طبقه بندی داوری شدند.

دانش آموزان سما

معاون سما واحد رشت با تقدیر از معلمان و مربیان و عوامل اجرایی جهت آماده نمودن دانش آموزان برای شرکت در این جشنواره گفت: از ابتدای فراخوان شرکت دانش آموزان در این جشنواره  بیش از شش ماه زمان صرف و جلسات متعددی با مدیران، مربیان، دانش آموزان و اولیای مدارس برگزار شد.

معاون سما واحد رشت تصریح کرد: هفتمین نمایشگاه استانی جشنواره جابربن حیّان از بین آثار منتخب مرحله استانی برای نمایش و بازدید دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان در تیر ماه برگزار می شود.