رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت:فردی که با بدست آوردن فیلم ها و تصاویر خصوصی یکی از شهروندان او را تهدید به انتشار آنها در فضای مجازی می کرد توسط ماموران پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی  اظهار داشت :در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی فیلم ها و تصاویر شخصی او را بدست آورده و از او درخواست مبلغ 120میلیون ریال کرده تا آنها را در فضای مجازی منتشر نکند، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ مرتضوی عنوان داشت :با توجه به اینکه فیلم های به سرقت رفته کاملاً خصوصی و محرمانه بوده لذا کارشناسان این پلیس سریعاً تحقیقات خود را در فضای مجازی آغاز کردند که در نهایت شناسایی و با اعزام اکیپی از ماموران این پلیس در مخفیگاه خود دستگیر شد.

کلاهبردار فضای مجازی

وی افزود : متهم در مواجه با مدارک و مستندات این پلیس به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را سودجویی و کسب منفعت بیان کرد.

رئیس پلیس فتای اصفهان در پایان به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان اطلاعات خصوصی و محرمانه نباید در گوشی تلفن همراه،تبلت و یا کامپیوتر متصل به اینترنت ذخیره شده باشد زیرا این وسایل امکان به سرقت رفت یا مفقود شدن و یا حتی هک شدن آن وجود دارد که در این صورت ممکن است دست افراد شیاد و تبهکار قرار گیرد.و همچنین از ارسال آن برای افراد غریبه خودداری نمایید.