فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از شناسایی و دستگیری فردی که با شیوه کلاهبرداری تلفنی مبلغ 630 میلیون ریال از فردی برداشت کرده بود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ علی جعفری نژاد با اشاره به دستگیری کلاهبردار تلفنی در خمینی شهرگفت: با طرح شکایت فردی مبنی بر برداشت غیر مجاز با شگرد کلاهبرداری تلفنی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود : شاکی در تحقیقات اولیه بیان کرد که با تماس تلفنی فردی ناشناس مبنی بر اینکه شما برنده جایزه ویژه ما شده اید ، فریب خورده و با هدایت فرد ، به پای دستگاه خودپرداز طی چند مرحله تراکنش در مجموع مبلغ 630 میلیون ریال از کارت عابر بانک به حساب فرد کلاهبردار انتقال داده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ادامه داد: ماموران اداره مبارزه با جرایم پلیس آگاهی شهرستان با به کارگیری روش‌های تخصصی و شگردهای خاص ، متهم را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

کلاهبردار تلفنی

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم دستگیر شده با مشاهده مدارک مستدل و غیر قابل انکار، به خرید چندین سیم‌کارت برای کلاهبرداری و برداشت مبلغ 630 میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب بانکی فرد شاکی اعتراف کرد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد .

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر ضمن هشدار در خصوص برداشت‌های غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی کاربران ، از شهروندان خواست فریب کلاهبرداران پیامکی وتلفنی را نخورند و تحت هیچ شرایطی اطلاعات بانکی خود را در اختیار "کلاهبرداران " قرار ندهند و در پی وعده و وعید آنها، به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه نکنند. همچنین برای دریافت جایزه به هیچ عنوان نیاز به مراجعه به دستگاه خودپرداز نیست و نباید هیچ عملیات بانکی از سوی فرد انجام شود