رییس مجمع نمایندگان گیلان بر لزوم توجه به توسعه مکانیزاسیون تولید برنج و افزایش درآمد کشاورزان در گیلان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جبار کوچکی نژاد عصر امروز در جلسه نشست مجمع نمایندگان گیلان با مدیران جهاد کشاورزی استان گفت: گیلان قطب تولید محصولاتی چون فندق، گل گاوزبان، زیتون، بادام زمینی و... است اما برنج محصول مشترک همه شهرستان های این استان است و باید مشکلات تولید آن رفع شوند.

وی افزود: توسعه مکانیزاسیون باید در تولید این محصول روند سریعتری به خود بگیرد و برای تهیه ماشین آلاتی چون تراکتور گیلان باید از وابستگی به استان همجوار فارغ شود.

کوچکی نژاد خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود مراکز تحقیقات کاربرد بیشتری برای توسعه محصولات کشاورزی و افزایش درآمد کشاورزان داشته باشند این درحالیست که عملا برخی از این مراکز تعطیل هستند.

وی با تاکید بر اینکه خروجی جلسات کشاورزی بهبود اقتصاد کشاورزان باشد، تصریح کرد: انتظار مردم این است که هر ساله گره‌هایی از بخش کشاورزی باز شود و لازم است از این پس مشخص شود که خروجی جلسات چقدر بر بهبود وضعیت کشاورزی تاثیر گذاشته است.

در ادامه این جلسه کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌‌سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: برای مدیریت جامع آب به نمایندگان برنامه داده شود تا مشکلات را در سطح کلان پیگیری کنند.

وی افزود: بخش کشاورزی و گردشگری می‌تواند برای ایجاد اشتغال در گیلان راهگشا باشد باید از سرمایه گذاران در این بخش استقبال کنیم.

دلخوش گفت: در حال حاضر طرح هایی چون تله کابین، دهکده سلامت و سفره‌خانه های سنتی در جنگل و...می‌تواند اشتغالزایی و درآمد خوبی نصیب جوانان استان کند.

وی تصریح کرد: بیشتر مراجعات مردمی به نمایندگان درخواست کار برای جوانان است و حمایت از سرمایه گذار راهکار برون رفت از بیکاری ها است.

 نماینده مردم صومعه سرا خاطر نشان کرد: آماده‌ایم بزرگترین مرکز دامداری کشور در گیلان راه اندازی شود و انجام این کار برای 500نفر شغل ایجاد خواهد کرد.