فرماندار روانسر گفت: در حال حاضر 116 پروژه عمرانی در روانسر با میانگین پیشرفت فیزیکی 30 درصد در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، حسین ویسمرادی ابراز داشت: برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی روانسر 262 میلیارد و 395 میلیون ریال مصوب شده که تاکنون 108 میلیارد و 417 میلیون ریال آن تخصیص‌یافته است.

فرماندار روانسر ضمن ابراز خرسندی از روند پروژه‌های عمرانی روانسر، بابیان اینکه میانگین اعتبارات اختصاص‌یافته به این شهرستان 41 درصد است افزود: 100 درصد اعتبارات نفت و گاز و 100 درصد اعتبارات استانی تملک دارایی اختصاص‌یافته و با تخصیص کامل سایر منابع اعتباری روند توسعه و عمران این شهرستان شتاب بیشتری خواهد گرفت.

وی خاطرنشان ساخت: این اعتبارات از محل تملک دارایی‌ها، بودجه عمومی، صندوق توسعه ملی، نفت و گاز، استفاده متوازن و مدیریت بحران در نظر گرفته‌شده است.

جابجایی اعتبارات پروژه‌های عمرانی پذیرفتنی نیست

ویسمرادی مهم‌ترین طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی را اصلاح شبکه آب آشامیدنی شهرهای روانسر و شاهو، افزایش ظرفیت مخازن آب شرب شهر شاهو، تهیه، اجرا و تکمیل طرح‌های هادی روستایی، ساماندهی معابر و توسعه فضای سبز شهری، اجرای طرح‌های عمران شهری در شهرهای روانسر و شاهو، اصلاح شبکه فاضلاب و تکمیل تصفیه‌خانه، اصلاح کنارگذر و ورودی شهر روانسر و احداث مرکز جامع سلامت شهر شاهو اعلام کرد.

فرماندار شهرستان روانسر تأکید کرد: جابجایی اعتبارات عمرانی از دستگاه‌ها و نهادهای دولتی شهرستان پذیرفته نیست و در صورت بروز چنین اقدامی از هر دستگاهی، مراتب پیگیری و به استانداری گزارش می‌شود.

وی گفت: طبق قانون اعتبارات تخصیص‌یافته برای همان بخش‌ها و پروژه‌های عمرانی که در مصوبه تعیین‌شده، باید هزینه شود.