مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از مصرف 600 میلیون مترمکعب گاز در فروردین سال جاری در گیلان خبر داد و گفت: مصرف گاز در گیلان از روند منطقی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسین اکبر، مدیرعامل شرکت گاز گیلان از مصرف 600 میلیون مترمکعب گاز در فروردین سال جاری در گیلان خبر داد و گفت: مصرف گاز در گیلان از روند منطقی برخوردار است.

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد رشد داشته که با توجه به جذب 50 هزار مشترکین گاز جدید در یک سال گذشته آماری بسیار مناسب می باشد و نشان می دهد مصرف گاز در استان روندی بهینه و منطقی دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: خوشبختانه دمای هوای فروردین امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود یک درجه افزایش داشته که این مسئله سبب کاهش مصرف گاز در بخش خانگی و تزریق بیشتر گاز به بخش صنعتی شده است.

 اکبر افزود: بیشترین میزان مصرف گاز در فروردین امسال متعلق به بخش نیروگاهی با 247 میلیون مترمکعب گاز می باشد و بخش های خانگی، صنعتی، حمل و نقل و تجاری به ترتیب با 40، 9، 5 و 4درصد در رده های بعدی قرار دارند.

وی افزایش مصرف گاز در حوزه نیروگاهی و صنعتی و کاهش آن در حوزه مشترکان خانگی را در راستای استفاده مطلوب از نعمت گاز بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت: اجرای طرح سفیران انرژی در مدارس شهری و روستایی و تعامل با فرمانداری ها سبب ترویج فرهنگ مدیریت مصرف در سطح استان گردیده است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان در پایان از همکاری شایسته صدا و سیما، آموزش و پرورش، فرمانداری ها و سازمان های مذهبی تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه و .... بجهت همراهی در جهت اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تشکر و قدردانی نمود.