ظهر امروز، صارم رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان، به مناسبت هفته هلال احمر و صلیب سرخ، در نشست خبری با اصحاب رسانه استان شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، هم‌زمان با فرارسیدن هفته هلال احمر و صلیب سرخ، ظهر امروز شنبه 15 اردیبهشت 97، نشست خبری مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اصحاب رسانه استان برگزار شد.

در این نشست مشترک، صارم رضایی مدیرعامل هلال احمر لرستان در سخنانی به بخشی از اقدامات صورت گرفته توسط واحدهای ستادی و عملیاتی این جمعیت در سال گذشته و سال جاری اشاره کرد و گفت: در زلزله کرمانشاه، جمعیت هلال احمر لرستان، مبلغ 2 میلیارد و سیصد میلیون ریال کمک نقدی و حدود 40 میلیارد ریال کمک غیر نقدی به مردم زلزله زده منطقه اهدا کرد.

264 دوره آموزشی در هلال احمر برگزار شده است

وی، افزود: خوشبختانه تاکنون 264 دوره آموزشی تحت عنوان دوره مردمی، خانواده آماده در مخاطرات «خادم» و آموزش خانه به خانه توسط جمعیت هلال احمر لرستان برگزار شده که نتایج مطلوب آن را در عملیات‌ و حوادث گوناگون مشاهده کرده و می‌کنیم.

صارم رضایی، ادامه داد: در حادثه اشترانکوه، هلال احمر لرستان هفت روز کاری پر ریسک داشت که عملکرد همکاران ما در آن عملیات، به نوعی یک رکورد بین‌المللی به حساب آمد.

وی، در خصوص عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر لرستان در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در کوه دنا نیز تصریح کرد: در آن عملیات، همکاران ما 2 شبانه روز را در ارتفاع 4200 متر سپری کردند که نشان از عزم جدی، ایثار، اراده و بهره‌گیری مناسب از اصول فنی امداد و نجات امدادگران لرستانی داشت.

از معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر لرستان تشکر می‌کنم

رضایی، گفت: جا دارد از خدمات جناب آقای محمدی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر لرستان تشکر کنم چراکه ایشان فردی عملیاتی است و در تمامی عملیات‌ها حضور مستمر داشته‌اند. چه در عملیات زلزله کرمانشاه، چه حادثه اشترانکوه و چه حوادث تونل برفی و دنا کوه، لذا بنده به عنوان مدیر و خادم جمعیت هلال احمر استان، از این همکار گرامی کمال تقدیر و تشکر را دارم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان، افزود: حضور 600 داوطلب در 30خانه داوطلبی استان و 17 پزشک در قالب طرح داوطلب‌یار، شرایط را برای خدمت‌رسانی مطلوب به حادثه دیدگان لرستان تسهیل کرده است.

وی، تصریح کرد: یکی از اقدامات جمعیت هلال احمر لرستان، اعزام تیم پزشکی و پیراپزشکی به روستاهای استان هم‌زمان با هفته سلامت است که امیدواریم خدمات رایگان همکاران ما، در ارتقای سلامت مردم نقش بسزایی داشته باشد.

صارم رضایی، گفت: طرح فرشتگان رحمت، یکی از طرح‌های خوب جمعیت هلال احمر است که به طور مستمر انجام می‌شود. در این طرح، امدادگران و عوامل جمعیت هلال احمر لرستان، بسته‌های مواد غذایی را بدون حضور واسطه و به طور مستقیم در میان مردم نیازمند مناطق حاشیه‌نشین استان توزیع می‌کنند که از نگاه ما، اقدام خداپسندانه و عامه پسند است.

وی، افزود: در حوزه جوانان، امدادگران 18 تا 29 سال در قالب کانون‌های هلال احمر در 231 مدرسه استان مشغول به فعالیت هستند و از سوی دیگر، در طرح غنچه‌های هلال، کاروان نیکوکاری و طرح ایمنی مسافران نوروزی لرستان مشارکت کرده‌اند.

رضایی، تصریح کرد: طی 10 ماه گذشته، اعتباری بالغ بر 180 میلیارد ریال جهت جمعیت هلال احمر لرستان جذب شده که امیدواریم با مدیریت صحیح، از این اعتبار تخصیصی بهره کافی را جهت خدمت‌رسانی بیشتر به مردم ببریم.

صارم رضایی

از مدیر و کارکنان خبرگزاری موج لرستان تشکر می‌کنم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه این نشست خبری، با تشکر از مدیر خبرگزاری موج لرستان به جهت پوشش اخبار لحظه به لحظه اقدامات صورت گرفته توسط امدادگران لرستانی در حادثه اشترانکوه، تونل برفی، دنا کوه و زلزله کرمانشاه، گفت: خوشبختانه خبرگزاری موج لرستان، با درج اخبار فوری و در عین حال دقیق و مستند خود، رسالت خبرنگاری را ترجمه کرد. لذا جا دارد از مدیر و کارکنان این مجموعه خبری تقدیر و تشکر کنم.

تاسیس داروخانه هلال احمر لرستان در هاله‌ای از ابهام

وی، در واکنش به پرسش خبرنگار بهار لرستان مبنی بر اینکه چرا تاکنون موضوع تاسیس داروخانه هلال احمر استان به سرانجام نرسیده، گفت: علیرغم دستور دکتر ساکی ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان، متاسفانه معاونت غذا و داروی این دانشگاه از صدور مجوز تاسیس خودداری کرده که امیدواریم جهت رفاه حال عموم مردم، به این خواست عمومی تن داده و مجوز تاسیس داروخانه هلال احمر لرستان را صادر کنند.

خانه مطبوعات لرستان، خبرنگاران متخصص را معرفی کند

رضایی در واکنش به پیشنهاد مدیرعامل خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های لرستان مبنی بر بهره‌گیری جمعیت هلال احمر استان از توان خبرنگاران متخصص در شرایط بحرانی، تاکید کرد: ما از حضور خبرنگاران زبده در حوادث استقبال می‌کنیم. لذا خانه مطبوعات، در جلسه‌ای مشترک، اسامی خبرنگاران متخصص در این حوزه را به جمعیت هلال احمر اعلام کند تا در حوادث احتمالی، از زحمات و خدمات این عزیزان به صورت میدانی بهره‌مند شویم.

گفتنی است در پایان این نشست خبری، از خبرنگاران حاضر، با اهدای هدایای امدادی تقدیر شد.