رئیس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از تصمیم وزارت نفت در خصوص راه اندازی موزه گنجینه نفت در مسجدسلیمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، ابوذر شجاعی برجوئی بیان داشت : به منظور حفظ این بخش از تاریخ صنعت کشورمان وزارت نفت تصمیم به ایجاد موزه گنجینه نفت درشهر مسجدسلیمان گرفت و تأسیسات و اماکن تاریخی همچون چاه شماره یک – نخستین کارخانه تقطیر – نخستین پالایشگاه – نخستین کارخانه گوگرد سازی – نخستین کارخانه تولید برق و چشمه های طبیعی نفت در منطقه سی برنج بعنوان اجزای این موزه تعریف و عملیات اجرایی ساختمان اصلی آن پس از یک وقفه در نیمه ی دوم سال 1395 آغاز شد .

وی تصریح کرد: ساختمان اصلی شامل 4 بخش در مجموع زیربنایی حدود 3850 متر مربع و پیشرفت فیزیکی فراتر از 80 درصد است و تا پایان نیمه ی نخست سال جاری این طرح به سرانجام برسد و اسناد و اشیای تاریخی مرتبط با تاریخچه صنعت نفت مورد بازدید علاقمندان قرار بگیرد .

شجاعی در خصوص وضعیت اسناد و مدارکی که قرار است در این موزه در معرض مشاهده عموم قرار گیرند اظهار داشت : تعداد زیادی از مکاتبات و اسناد اداری مربوط به دهه های گذشته که ارزش تاریخی و استنادی دارند از بایگانی این شرکت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خارج و در اختیار مرکز موزه های وزارت نفت قرار گرفته اند تا کارشناسان آن مرکز نسبت به پایش و انجام اقدامات مربوطه اقدام و سپس جهت استفاده عموم در اختیار موزه نفت مسجدسلیمان قرار گیرد .

 شجاعی برجوئی اضافه کرد: در کنار این پروژه ، احداث پارک موزه برق تمبی در مجاورت نخستین کارخانه برق با پیگیری مدیرعامل محترم مطرح و با هدف توسعه اماکن تفریحی و گسترش فضاهای رفاهی شهروندان تأمین اعتبار و عملیات اجرایی آن از نیمه ی دوم سال گذشته آغاز شده است .

وی بیان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت 80000 متر مربع در حال اجراست و پیشرفت فیزیکی آن از 65 درصد فراتر رفته و شامل ترمیم و بهسازی محوطه کارخانه برق تمبی – ایجاد چشم اندازی زیبا برای ورودی موزه کارخانه برق – ایجاد فضای سبز و فضای تفریح بچه ها به همراه پارکینگ خودرو و نمازخانه و سرویس های بهداشتی می باشد .

رئیس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در نهایت خاطرنشان کرد: راه اندازی موزه گنجینه نفت که با همت مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره ی این شرکت و با همکاری مرکز موزه های وزارت نفت با جدیت در حال پیگیری است فرصت مناسبی را برای توسعه و رونق اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی و اشتغالزایی جهت جوانان فراهم می آورد . ضمن آنکه با افتتاح این موزه برخی دیگر از زیرساخت های رفاهی و عمرانی منطقه شامل جاده، فرودگاه، هتل، مهمانسرا، بازار صنایع دستی و گردشگری تحولات مناسب و روبه رشدی خواهند داشت و می شود اظهار نمود که به سرانجام رسیدن پارک موزه موجب تغییر و تحولات اساسی و مناسبی در همه سطوح خواهد شد .