مدیرکل گمرک استان اصفهان گفت: ایتالیا با ۳۳ درصد و چین با ۱۱ درصد عمده‌ترین کشورهای صادرکننده کالا به گمرک اصفهان می باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان،  اسداله احمدی ونهری اظهار داشت: عمده‌ترین کشورهای صادرکننده به مقصد گمرک اصفهان ایتالیا با ۳۳ درصد، چین با ۱۱ درصد، ترکیه با ۱۱ درصد، آلمان با ۸ درصد دانمارک ۷ درصد، از کل واردات به مقصد گمرک اصفهان را به اختصاص داده‌اند.

وی افزود: در یک‌ ماهه ابتدایی سال 1397 از استان اصفهان، 2 هزار و 687 تن کالا به ارزش 13 میلیون و 389 هزار دلار به گمرک اصفهان وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 60 درصد و از حیث ارزش 43 درصد کاهش‌یافته است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین کالاهای وارداتی گمرک اصفهان طی این مدت ماشین‌آلات مکانیکی با 32 درصد، محصولات سرامیکی 7 درصد، ماشین‌آلات برقی با 7 درصد از کل واردات بوده است، ابراز کرد: عمده‌ترین کشورهای صادرکننده به مقصد گمرک اصفهان ایتالیا با 33 درصد، چین با 11 درصد، ترکیه با 11 درصد، آلمان با 8 درصد دانمارک 7 درصد، از کل واردات به مقصد گمرک اصفهان را به اختصاص داده‌اند.

افزایش ۲۵ درصدی صادرات از استان اصفهان

مدیرکل گمرک استان اصفهان در خصوص صادرات هم گفت: در این مدت 248 قلم کالا به وزن 356 هزار تن و به ارزش 121 میلیون و 891 هزار دلار، به مقصد 46 کشور جهان صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از لحاظ وزن 11 درصد و از حیث ارزش 25 درصد افزایش داشته است.

گمرک اصفهان

احمدی ونهری افزود: عمده‌ترین کالاهای صادراتی از استان اصفهان، آهن‌آلات و فولاد به ارزش 34 میلیون دلار، محصولات پتروشیمی 28 میلیون دلار، فرش 7 میلیون دلار بوده است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین کشورهای مقصد کالاهای صادراتی استان اصفهان عراق با 24 میلیون دلار و 7 درصد، امارات متحده عربی با 20 میلیون دلار 6 درصد، افغانستان با 16 میلیون دلار و 5 درصد و تایلند با 13 میلیون دلار و 4 درصد سهم از کل صادرات استان هستند.

مدیرکل گمرک استان اصفهان با بیان اینکه در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و با راه‌اندازی و استفاده از سامانه‌های امور گمرکی و پنجره تجارت فرا مرزی شاهد افزایش 3 برابری درآمد گمرکات استان اصفهان هستیم، تاکید کرد: این اداره کل با داشتن 138 کارمند، در فروردین امسال، بالغ‌بر 81 میلیارد و 926 میلیون ریال درآمد کسب و به خزانه واریز کرده است.