معاون فنی و مهندسی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از آغاز طرح تجهیز این بندر به سامانه هوشمند اطفای حریق خبر داد.

به گزارش خبر گزاری موج، محمد یاسین یزدانی با اشاره به اهمیت و لزوم ارتقای سامانه ایمنی در بندرلنگه در راستای حفظ و صیانت از دارایی های ملی و سازمانی، اظهار داشت: این طرح در راستای خدمات رسانی بهتر به مشتریان، کنترل به موقع و تسلط نسبت به حوادث غیر مترقبه آتش سوزی تجهیزات فنی و استراتژیک این بندر و با هدف رعایت الزامات و افزایش ایمنی در حوضچه، بر روی موج شکن های بندر در حال اجراست.

وی حساسیت و عکس العمل دستگاه های شناسایی شعله، دود و حرارت در لحظه اولیه آتش سوزی در این پروژه را از جمله مزایای این سامانه دانست و افزود: اجرای این طرح به عنوان اقدامی پیشگیرانه، نقشی مهم در اعلام هشدار به موقع در هنگام وقوع آتش سوزی های غیرمترقبه و سوانح ناشی از آتش سوزی ایفا می‌کند.

معاون فنی و مهندسی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: پروژه نصب و راه اندازی سامانه هوشمند اطفای حریق با رقمی بالغ بر 47 میلیارد ریال از 27 فروردین ماه آغاز شده و قرار است در بازه زمانی 15 ماهه انجام شود.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه مطالعات لازم در خصوص سامانه هوشمند اعلام حریق نیز در حال انجام است، ابراز امیدواری کرد، این پروژه در سال جاری به مرحله برگزاری مناقصه برسد.