کارگروه اقتصادی هرمزگان با حضور هیات اقتصادی و تجاری کشور ویتنام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، استاندار هرمزگان در این نشست گفت: این هیئت اقتصادی و تجاری بر اساس تشکیل شورای مشترک تجاری ایران و ویتنام و برای بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری به هرمزگان سفر کردند.

فریدون همتی با اشاره ظرفیت‌های هرمزگان برای سرمایه گذاری افزود: این هیات برای سرمایه گذاری در بخش‌های پتروشیمی، شیلات، گچ و سنگ‌های ساختمانی در استان آمادگی دارند.

وی گفت: برای انعقاد قرارد‌های تجاری همه امکانات در استان و کشور برای تعاملات بیشتر فراهم است.

رییس شورای مشترک تجاری ایران و ویتنام نیز در این نشست گفت: با توجه به ظرفیت‌های هرمزگان در آینده‌ای نزدیک کارخانه تولید سس ماهی و محصولات پتروشیمی در هرمزگان با سرمایه گذاری سرمایه گذاران ویتنامی ساخته می‌شود.

چان وای چی با اشاره به محصولات و توانمندی‌های ویتنام افزود: محصولات کشاورزی مانند کائوچو، برنج، فلفل قرمز، بادام و محصولات نساجی و کیف و کفش نیز از مهمترین فرصت‌های سرمایه گذاری تاجران هرمزگان در ویتنام است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به سفر دوهفته پیش رییس مجلس شورای اسلامی به ویتنام گفت: زمینه دیدار هیئت اقتصادی و تجاری کشور ویتنام با مسئولان هرمزگان در سفر رییس مجلس شورای اسلامی به ویتنام فراهم شد.

محمد آشوری افزود: در این سفر تفاهمنامه همکاری اقتصادی به ارزش ۲ میلیون دلار بین دو کشور منعقد شد.

سفیر ایران در ویتنام نیز گفت: کشور ۹۴ میلیونی ویتنام به عنوان اقتصاد نوظهور برای ادامه فعالیت‌های اقتصادی خود نیازمند مواد اولیه و محصولات با کیفیت در کشور‌های دیگر است.

صالح ادیب افزود: بنابراین همکاری متقابل هرمزگان و ویتنام می‌تواند موجب مناقع اقتصادی برای دو کشور ایران و ویتنام شود.