با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، ساختمان موزه مشاهیر در مجموعه موزه میراث روستایی گیلان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان روز پنجشنبه در این مراسم اظهار کرد: این موزه در زمینی به مساحت 365 متر مربع و سطح اشغال 180 متر مربع در سه طبقه و با اعتبار حدود شش میلیارد ریال افتتاح شد.

رضا علیزاده با اشاره به اینکه این موزه قابلیت به نمایش گذاشتن بیش از 100 تندیس و سردیس را دارد، افزود: هدف از تاسیس این موزه انتقال پیام حوزه فرهیختگی گیلان در کنار انتقال آداب و رسوم مردمان گیلان زمین در موزه میراث روستایی است .

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات لازم در سال مالی 96 از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به میراث فرهنگی گیلان تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش دکتر نوبخت بعد از سال ها، دوباره ردیف اعتباری استان احیاء و 800 میلیون تومان اعتبار برای پایگاه های استان در نظر گرفته شد که تا کنون 300 میلیون تومان آن تخصیص یافته است.

به گفته علیزاده، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در تلاش است با استمرار پروژه های موزه میراث روستایی از این فضا و ظرفیت به نفع گردشگری استان بهره ببرد.