رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: توجه به موضوع استاندارد عامل مهم در ترویج پیشرفت جامعه مدنی کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، علی اکبر صالحی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه موسسه آموزشی، فرهنگی سازمان اتمی خراسان رضوی اظهار داشت: ایران پرچمدار تولید علم در منطقه و جهان است.

وی افزود: مجموعه مدارس انرژی اتمی در تهران ساخته شد و اکنون همه 4 مدرسه انرژی اتمی در پایتخت طی این چند سال توانستند به‌خوبی بدرخشند و جزو بهترین مدارس کشور باشند، کسب امتیازهای لازم در عرصه رتبه های خوب در کنکور و المپیادهای کشورهای و مقامی از جمله بخشی از این موفقیت‌ها است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: یکی از عناصر مهم در ترویج پیشرفت جامعه مدنی کشور، توجه به امر مهم استاندارد بوده، سازمان انرژی اتمی در موقعیتی است که هم آموزش استاندارد و هم استاندارد آموزشی را ارائه می‌دهد که هر دو مکمل هم هستند. 

صالحی با اشاره به شعار سال جاری مبنی بر « حمایت از کالای ایرانی»، تصریح کرد:کالای داخلی باید به‌طور طبیعی مورد پذیرش جامعه باشد و باید در کالاهای داخلی استاندارها را رعایت کنیم، اگر کالای داخلی استاندارهای لازم را داشته باشد، جامعه به‌طور طبیعی به سمت آن حرکت می‌کند، باید بحث استاندارد را ترویج کنیم تا این موضوع تبدیل به یک باور در کلیه شئونات زندگی ما شود. 

مدرسه انرژی اتمی مشهد باید الگوی مدارس خراسان رضوی باشد

صالحی یادآور شد : این مدرسه باید به‌عنوان یک الگو در خراسان رضوی مد نظر باشد تا مدارسی که در آینده ساخته می‌شود به این نحو باشد، نباید در ساخت مدرسه صرفه‌جویی شود، چراکه بخش مهمی از عمر دانش‌آموزان کشور ما در مدارس می‌گذرد و باید آنها در این مراکز آموزشی، حس امید، نشاط، غرور، تلاش و زیباشناختی را احاس کنند.

وی عنوان کرد: ساخت مدرسه تجربه‌ای بود که به‌عنوان یک ماموریت ذاتی تلقی می‌شود، امیدوارم، به‌صورت اکتسابی به سایر دستگاه‌های دولتی این موضوع منتقل شود، چراکه آموزش و تربیت جزو باورهای کشور ما بوده، همچنین، در تمام جوامع بشری به آموزش و تربیت توجه داشته‌اند و اینکه برخی از جوامع رشد می کنند، به‌خاطر توجه به آموزش و پرورش است. 

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران به پیش قراول علم در جهان تبدیل شده و علم تولید می‌کند، عدالت اجتماعی بعد از اسلام در ایران جا افتاد و دسترسی به آموزش برای آحاد ملت فراهم شد، در جمهوری اسلامی ایران، این عدالت آموزشی بیشتر فراهم شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج