معاون مهندسی و توسعه آبفای هرمزگان از احداث سه تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای میناب، جاسک و بندرعباس(شهرک پیامبر اعظم) خبر داد .

به گزارش خبرگزاری موج، معاون مهندسی و توسعه آبفای هرمزگان با اشاره به احداث تصفیه خانه های فاضلاب، گفت: اصلاح و توسعه 158.3کیلومتر از شبکه توزیع آب شهرهای استان در سال گذشته انجام شده است و امسال نیز طرح توسعه و بازسازی 110 کیلومتر از شبکه توزیع آب استان را با اعتبار 177 میلیارد ریال در دست اجرا داریم .

سعید صادقی افزود: همچنین در بخش فاضلاب علاوه بر بهره برداری از ایستگاه پمپاژ شماره 6 بندرعباس(شهرک نبوت)،  21.6کیلومتر توسعه شبکه و 1.3 کیلومتر اصلاح شبکه فاضلاب اجرا شده است و امسال نیز پیش بینی می شود 25 کیلومتر شبکه فاضلاب با اعتبار 167 میلیارد ریال اجرایی شود.

این مقام مسئول همچنین از احداث سه تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای استان خبر داد و گفت: در حال حاضر تصفیه خانه فاضلاب شهرک پیامبر اعظم، میناب و جاسک در مجموع به ظرفیت 27 هزار 595 متر مکعب در شبانه روز و بازسازی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس را در دست اجرا داریم.   

صادقی گفت: پیش بینی می شود با تخصیص یکصد و پنجاه میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۷، تصفیه خانه فاضلاب میناب نیز با ظرفیت 15 هزار و 240 متر مکعب در شبانه روز تا پایان  امسال  به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: سال گذشته فاز اول طرح فاضلاب رودان شامل تصفیه خانه، خط انتقال به طول 3.7 کیلومتر و شبکه اصلی و فرعی به طول 30.8 کیلومتر بهره‌برداری شد.

معاون مهندسی و توسعه آبفای استان در ادامه اظهار داشت: در بخش احداث مخازن ذخیره آب نیز، تعداد 14 مخزن در شهرهای بندرعباس، بندرلنگه،بشاگرد، سیریک، فین، تخت، فرامرزان، هرمز و میناب در مجموع به حجم 63 هزار مترمکعب در حال ساخت است.

به گفته وی؛ تعداد سه مخزن نیز در شهرهای ابوموسی، درگهان و کهتوئیه به حجم 6000 مترمکعب و ایستگاه پمپاژ آب مرکزی شهر ابوموسی طی سال گذشته به بهره برداری رسیده است.

صادقی افزود: همچنین 5 حلقه چاه کف شکنی و 4 حلقه چاه حفر و تجهیز شده است که حفر و تجهیز 4 حلقه چاه دیگر نیز در دست اجراست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج