معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تأکید کرد: مردم متدین شهرستان کازرون همیشه در خدمت نظام جمهوری اسلامی بوده اند و باید به درخواست های آنها توجه ویژه شود.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، عنایت اله رحیمی؛ در جلسه بررسی مسایل عمرانی شهرستان کازرون که با حضور فرماندار شهرستان، بخشداران و دهیاران و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره)، شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم تأکید کرد: مردم متدین شهرستان کازرون همیشه در خدمت نظام جمهوری اسلامی بوده اند و  باید به درخواست های آنها توجه ویژه شود.

وی افزود: کازرون دارای ظرفیت های متعدد در بخش های کشاورزی، گردشگری و صنعت و معدن است و مدیران شهرستان  باید با تعامل، هم افزایی و هم اندیشی با صاحبان اندیشه، زمینه را برای توسعه متوازن شهرستان بیش از پیش فراهم نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در ادامه سخنان خود به نقش دستگاه های اجرایی در تسهیل گری امر توسعه اشاره کرد و گفت: مسئولینی که در زمینه مدیریت و رسیدگی به مسائل شهرستان مسئولیت دارند، باید از امور ذهنی و انتزاعی، به امور واقعی که ارتباط با امر معیشت، رفاه و آسایش مردم دارد، بپردازند.

رحیمی، نیروی انسانی را ارزشمندترین سرمایه هر جامعه عنوان کرد و در ادامه پیشرفت جوامع متمدن امروزی را مرهون تکیه بر نیروی انسانی توانمند و زبده دانست و تصریح کرد: شهرستان کازرون دارای نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده زیادی است که با نگاه توجهی خاص به آن می توان با ایده های خلاق آنان در توسعه شهرستان نقش آفرینی کرد.

وی با اشاره به سیاست های دولت تدبیر و امید در بودجه 97 و برنامه ششم توسعه در زمینه توسعه و عمران اظهار داشت: از محوری ترین موضوعات برنامه ششم، بازآفرینی شهری و بافت های فرسوده است که بخش وسیعی از سکونت گاه های شهری و روستایی را شامل می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، تصمیم بجای دولت در دی ماه سال 96 در مورد تصویب طرح بازآفرینی امید در جهت بهسازی بافت های فرسوده را یادآور شد و خاطرنشان ساخت: این طرح فرصت مغتنمی را در اختیار مدیران شهرستان ها قرار داده تا از این ظرفیت در راستای بهسازی بافت های فرسوده که گرفتار نفودناپذیری، ریزدانگی و عدم سرزندگی اقتصادی، اجتماعی و کالبدی شده اند، استفاده کنند.

رحیمی یکی دیگر از محورهای اساسی برنامه ششم توسعه را طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی دانست و اضافه کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از درون شهری و برون شهری که از محل بهینه سازی مصرف سوخت تأمین می شود، شرایط مطلوبی برای کیفیت بخشی به حمل و نقل و تسریع و تسهیل دسترسی به مراکز مهم شهری مهیا می کند.

وی در خصوص خطوط ریلی استان نیز گفت: خصوصیت حمل و نقل ریلی در استان از حالت پایه مسافر بودن به بار پایه بودن تغییر نقش یافته که گامی اساسی در جهت توسعه و پیشرفت به عنوان یکی از مؤلفه های ضروری آن قلمداد می شود.  

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس از پایان یافتن مراحل فاینانس راه آهن شیراز – بوشهر سخن گفت و افزود: این پروژه ریلی در حال انجام کارهای مطالعاتی است که در آینده ای نزدیک کار عمرانی آن آغاز می شود.

رحیمی پروژه های در حال اجرای حوزه آب را در حدود 2500 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با حمایت مالی در سطح ملی، 1500 میلیارد تومان از طرح های در حال اجرای حوزه آب، قابل افتتاح خواهد بود.

وی اقدامات و کارهای صورت گرفته در زمینه گازرسانی در فارس را نهضت و انقلاب بزرگی دانست و تأکید کرد: 67 پروژه در شهرستان کازرون در حال انجام است که امید است در هفته دولت امسال افتتاح و به بهره برداری برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اظهار داشت:  وقفه صورت گرفته در اجرای پروژه تونل محرم در کازرون با رفع مشکل مالی مرتفع خواهد شد؛ در نتیجه افتتاح این پروژه، کاهش مشکلات زیست محیطی، مصرف سوخت، عدم اتلاف وقت و کاهش تلفات جاده ای را در پی خواهد داشت.

رحیمی ابراز داشت: به دلیل ویژگی های ممتاز روستاهای کازرون در گردشگری، 42 روستا که مستعد توسعه گردشگری هستند، معین شده که از بین آنها، دو روستای دوسیران و دوان به عنوان روستاهای نمونه گردشگری انتخاب شده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج