استاندار فارس با بیان اینکه نیاز ضروری جامعه امروز اشتغال زایی است، تأکید کرد: ایجاد اشتغال بدون حرفه یابی محقق نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، اسماعیل تبادار در دیدار با دکتر ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از آمادگی مدیریت ارشد استان فارس برای توسعه آزمایشگاه ها در دانشکده های فنی فارس خبر داد و خاطرنشان کرد: کارگاه ها و آزمایشگاه ها در دانشکده های فنی و حرفه ای باید نمونه ای کامل از محیط واقعی کار باشند تا دانشجو بتواند پس از آموزش در این کارگاه ها و آزمایشگاه ها، تفاوت انجام دقیق و علمی آنچه آموخته را با محیط کار بیرون مقایسه کرده و با ورود به بازار کار، در ایجاد اشتغال در جامعه اثر بگذارد.

وی بر لزوم تقویت ارتباط دانشگاه فنی و حرفه ای با محیط واقعی کار تأکید کرد و افزود: ارتباط با محیط کار مهمترین و تأثیرگذارترین گام در آموزش های مهارتی است.

استاندار فارس حضور در محیط واقعی کار را پایه آموزش های مهارتی دانست و خاطرنشان ساخت: دانشجویان رشته های فنی و حرفه ای، با تجربه حضور در محیط کار به ذهنیت مناسب و مثبت، نسبت به آنچه باید بیاموزند دست می یابند و با ابزار کار و آزمون و خطاهای واقعی در این محیط آشنا می شوند.

تبادار همچنین با تأکید بر اهمیت تکمیل واحد دانشکده فنی و حرفه ای در شهرستان فیروزآباد، تأکید کرد: با توجه به اینکه مجموعه های پلی اتیلن و سایت پتروشیمی در این شهرستان در دستور کار قرار دارد و از سوی دیگر منطقه انرژی بر لامرد و شهرک صنعتی مُهر در فاصله ای نزدیک با این شهرستان قرار دارند؛ افتتاح و بهره گیری از ظرفیت های یک مرکز آموزش فنی حزفه ای در شهرستان فیروزآباد به لحاظ نزدیکی با این مجتمع های صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و زمینه اشتغال را نیز برای جوانان این منطقه فراهم خواهد کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج