اولین نشست بین المللی و کارگاه آموزشی تخصصی توسعه ژئو پارک های جهانی یونسکو با سخنرانی مدیرعامل منطقه آزاد قشم آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حمیدرضا مؤمنی در سخنرانی افتتاحیه در نخستین همایش بین المللی و کارگاه آموزشی- تخصصی توسعه ژئوپارک های جهانی یونسکو در جزیره قشم ضمن خیر مقدم به مهمانان این نشست اظهار داشت: بسیار مفتخرم که شاهد کسب رتبه جهانی ژئو پارک قشم هستم. رتبه‌ای که باهمت همگی اهالی قشم و تلاش کارشناسان و مسئولان این جزیره به دست آمده است.

وی در ادامه افزود: سه سال پیش ژئو پارک قشم در شرایط ناامید کننده ای قرار داشت و اغلب کارشناسان بازگشت این پارک را به شبکه جهانی را تقریبا غیر ممکن می دانستند.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم تصریح کرد: ما باهمت تمامی اهالی قشم و کارشناسان توانستیم با اقدامی جسورانه در کنار همدلی مسیری را که حداقل باید در ۴ سال طی می کردیم در دو سال طی کنیم و این پارک را به شبکه ی جهانی بازگردانیم.

مؤمنی گفت: قشم نشان داد که توسعه زمانی شکل می گیرد که اصول و مبانی آن در بین مردمان آن منطقه نهادینه شود.

این مقام مسئول گفت: ما معتقدیم که رسیدن به این رتبه ابتدای کار ماست، از این پس حفظ این مقام و گام برداشتن در مسیر بهبود آن هدف اصلی منطقه ی آزاد قشم خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ما در منطقه آزاد قشم سه هدف اصلی را دنبال می کنیم اظهار داشت: منطقه آزاد قشم حمایت کامل خود را از این پارک اعلام می دارد.

مؤمنی اظهار کرد: امیدواریم با عملکرد خود بتوانیم به عنوان الگویی مناسب برای سایر ژئو پارک های منطقه باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با پشتوانه و عزم ملی و حمایت مردم این پارک در راستای اعتلای هر چه بیشتر گام بردارد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج