فرماندار پلدختر گفت: با پیش بینی ورود سامانه بارشی به استان لرستان، تمامی دستگاه‌های اداری، اجرایی و خدماتی تا 24 ساعت آینده به حالت آماده باش درآمدند.

نعمت‌اله دستیاری شامگاه جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج در پلدختر، اظهارداشت: با پیش‌بینی ورود سامانه بارشی به استان لرستان، تمامی دستگاه‌های اداری، اجرایی و خدماتی تا 24 ساعت آینده به حالت آماده باش درآمدند. لذا این آماده باش به منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم برای فراهم کردن تمهیدات مورد نیاز و مقابله با جاری شدن سیل، ریزش کوه و وزش باد یا هر حادثه احتمالی است.

فرماندار پلدختر، افزود: ‌براساس آخرین تحلیل داده ها و نقشه های پیش یابی هوا سامانه بارشی از پنج شنبه تا پایان روز دوشنبه 10 اردیبهشت ماه، آسمان پلدختر را تحت تاثیر قرار می دهد با رگبار شدید باران و در بعضی ساعات نیز با بارش تگرگ، وزش باد شدید و لحظه‌ای، رعد و برق و کاهش محسوس همراه است.

دستیاری، از مردم خواست به دلیل احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، رودخانه‌های فصلی و دائمی از حضور در حاشیه این اماکن خودداری کنند.

وی افزود: همچنین مردم از سفر غیر ضروری به دلیل احتمال ریزش سنگ در جاده‌های کوهستانی و دامنه های پرشیب و از توقف در حریم رودخانه‌ها نیز خودداری کنند.

مردم از نقاط حادثه‌خیز دوری کنند

فرماندار پلدختر، تاکید کرد: در حال حاضر لازم است تا مردم از اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه‌ها، قرارگرفتن در نقاط مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، مجاورت با کابل‌های برق شهری و فشار قوی، لوله‌ها و فنس‌های فلزی و پهنه‌های آبی خودداری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج