معاون رئیس جمهور گفت: تعهدات دولت در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل خراسان رضوی محقق شد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سخنگوی دولت در مشهد گفت: تعهدات دولت در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل این استان محقق شده است.

محمد باقر نوبخت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی اظهار داشت: ارز مبنا در حوزه کالاهای اساسی و دارو 38 هزار ریال است در واقع به ازای هر دلار چهار هزار ریال در مجموع 30 هزار میلیارد ریال به بانک مرکزی تخصیص دادیم و در حوزه کالاهای اساسی بر این اساس هیچ افزایش قیمتی پذیرفتنی نیست.

 گشایش یک هفته ای ارزی 

معاون رئیس جمهور ادامه داد: سیاست غیرقابل بازگشت دولت اختصاص ارز با نرخ تعیین شده برای ثبت سفارش است و بر این اساس باید عنوان کرد که هیچ وارداتی قطعاً بدون ثبت سفارش نخواهد بود و با این رویه منابع و مصارف خود را مدیریت می‌کنیم.

نوبخت با بیان اینکه دشمنان امسال تلاش کردند قیمت ارز را در آستانه عید نوروز افزایش دهند و این یک مسئله سیاسی بود تاکید کرد: دشمنان در این حوزه تلاش کردند نارضایتی‌ها را تشدید کنند و شرایط را بهم بزنند.

وی افزود: برای غنی شدن منابع ارزی خود برنامه‌ریزی کرده‌ایم و بر این اساس به پیش می‌رویم و مدیریت منابع و مصارف را صورت می‌دهیم؛ منابع ما در حال حاضر بیش از مصرف است برای مثال درآمد کشور در سال گذشته از محل فروش نفت و درآمد حاصل از ارز غیرنفتی به ترتیب 50 و 48 میلیارد دلار بود.

معاون رئیس جمهور در مشهد

سفر رئیس جمهور به مشهد 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به خراسان رضوی گفت: در سفر قبلی رئیس جمهور به این استان تفاهمی که برای اجرای پروژه‌ها صورت گرفت در حد 723 میلیارد تومان بود که به 1300 میلیارد تومان افزایش یافت.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال و تولید نیز سیاست‌های خود را دنبال می‌کنیم سال گذشته طبق اعلام مرکز آمار ایران از 797 هزار جویای کار 790 هزار نفر اشتغال یافته‌اند جمعیت بیکار در حال حاضر سه میلیون و 200 هزار نفر است که 7 هزار نفر دیگر نیز سال گذشته به آنها اضافه شد.

وی گفت: در ارتباط با طرح‌های عمرانی سیاست دولت استفاده از مدل شراکت بخش خصوصی است و منابع دولتی را به صورت اهرمی با منابع بانکی و بخش خصوصی تلفیق کرده و با این روش 126 هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار است.

نوبخت تصریح کرد: با تصویب مجلس شورای اسلامی 73 هزار و 400 میلیارد تومان به طرح‌های بخش خصوصی، حوزه واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و همچنین بخش مسکن اختصاص پیدا می‌کند و از طریق منابع دولتی و خزانه نیز از طرح‌های زیربنایی و عمرانی حمایت می‌کنیم برای مثال سال گذشته دولت 421 هزار میلیارد ریال برای طرح‌های عمرانی پرداخت کرده که 12 هزار میلیارد ریال از محل ماده 10 و 12 برای طرح‌های عمرانی اختصاص یافت و برای حوادث هم 19 هزار میلیارد ریال پرداخت شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج