سفیر برزیل گفت: کشور برزیل و ایران رابطه دوجانبه بسیار خوبی دارند و شهر آبادان شهری است که از نظر استراتژیک این موقعیت را دارد تا بتوانیم رابطه خوبی با این شهر داشته باشیم و آن را توسعه دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، «رودریگو دی آزردوسانتوس» پیش از ظهر امروز(7 اردیبهشت) در گشت دریایی اروند در جمع خبرنگاران بیان داشت: من به‌تازگی وارد شهر آبادان شدم اما آنچه از بدو ورود تاکنون دیدم این بود که امنیت به‌تمام‌ معنا در آبادان وجود دارد و خوشحالم که در این شهر حضور دارم و از خونگرمی مردمانش خرسندم.

امنیت حاکم بر رودخانه اروند بعنوان ظرفیت مثبت برای برقراری ارتباط با سایر کشورها است

وی ادامه داد: می‌توان از امنیت موجود که بر رودخانه اروند حاکم است به‌عنوان ظرفیت مثبت برای برقراری ارتباط با سایر کشورها بهره برد و به‌طور حتم کشورها از این ظرفیت استقبال و استفاده می‌کنند.

اروند

رودریگو دی آزردوسانتوس اظهار کرد: کشور برزیل و ایران رابطه دوجانبه بسیار خوبی دارند و شهر آبادان شهری است که از نظر استراتژیک این موقعیت را دارد تا بتوانیم رابطه خوبی با این شهر داشته باشیم و آن را توسعه دهیم.

سفیر برزیل در ایران تصریح کرد: دومین ویژگی برجسته آبادان این است که به عراق خیلی نزدیک است بنابراین کشتی‌هایی که به اینجا می‌آیند می‌توانند از طریق آبادان با عراق هم ارتباط داشته و مبادلات صادراتی نیز داشته باشند.

وی اضافه کرد: پوشش خبری که از سفر داده می‌شود سبب می‌شود که این اخبار به دست شهروندان برزیلی نیز برسد و سبب ارتقای ارتباط میان دو کشور شود.

در سفر سفیر برزیل به آبادان  خاطر نشان کرد: به‌رغم اینکه ارتباط تجاری زیادی میان ایران و برزیل وجود دارد اما ازنظر اطلاعات از یکدیگر بسیار کم است و پوشش اخبار می‌تواند این خلأ اطلاعاتی را پر کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج