مدیر موسسه پژوهشی امام خمینی(ره) گفت:استراتژی ما در تبلیغ باید بیان حقایقی باشد که مردم را در مقابل حوادث تلخ و قدرت شیطان و دشمنان ناامید نکند.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، مدیر موسسه پژوهشی امام خمینی(ره) گفت:استراتژی ما در تبلیغ باید بیان حقایقی باشد که مردم را در مقابل حوادث تلخ و قدرت دشمنان ناامید نکند.

 آیت الله محمد تقی مصباح یزدی پیش از ظهر امروز در جمع روسای دفاتر هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور که به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در مشهد گردهم آمده بودند، اظهار داشت: طی 40 سالی که از جمهوری اسلامی می‌گذرد، مانند همه حوادث تاریخ، همان‌گونه که پیروزی‌های شیرین، امیدبخش و  لذت‌آفرین داشته‌ایم، پدیده‌های تلخ، سختی‌آفرین و رنج‌آور نیز داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: یکی از شیوه‌های تربیتی قرآن این است که حوادث گذشته را به یاد شنوندگان و مخاطبان می‌آورد که از نقاط قوت آن استفاده و از نقاط ضعف آن پند گیرند.اگر امروز آیه‌ای نازل می‌شد می‌توان حدس زد که لحن آیه آگاهانه و بشارت دهنده‌تر از گذشته بود.

جمهوری اسلامی لحظات تلخ و شیرین را توأمان داشته‌است

آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: در چهل سال گذشته از عمر با برکت انقلاب اسلامی سختی‌ها و خوشی‌ها با یکدیگر و در کنار هم گذشتند و این آمیختگی خوشی‌ها و ناخوشی‌ها زمینه را برای انتخاب آگاهانه و آزمایش فراهم کرده، ما آمده‌ایم تا با انتخاب صریح و اطاعت از خداوند متعال راه سعادت را در پیش گیریم.

رئیس موسسه پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: ما برای اینکه در مقام جهاد ناامید نباشیم نباید کوتاهی کنیم و تلاش خود را حتی با وجود سختی‌های فراوان در پیش گیریم. 

وی بیان کرد: در زمینه‌های مختلف به ویژه زمینه اقتصادی حوادث و رویدادهای بسیاری برای مسئولان ما به وجود آمده و دشمن از دارایی‌های آنان به شکلی باور نکردنی سوء استفاده و آنها را بزرگ قلمداد می‌کنند و به عبارتی از کاه کوه می‌سازند.

آیت الله مصباح یزدی گفت: ضعف دشمن نباید ما را امیدوار و قدرت آنها نباید ما را ناامید کند بلکه باید ما با قدرتی یکنواخت در مسیر پیشبرد اهداف خود قدم برداریم.

وی خاطرنشان کرد: استراتژی ما در تبلیغ باید بیان حقایقی باشد که مردم را در مقابل حوادث تلخ و قدرت شیطان و دشمنان ناامید نکند.

آیت الله مصباح یزدی گفت: در چهل سال گذشته سلسله اموری رخ داد که در بعضی مواقع سبب رشد و یا ضعف ما شده و همین امر سبب شده است تا  از ضعف‌ها و نقاط قدرت خود درس گیریم و آنها را بهبود بخشیم.

 باید در مقابل دشمن از عزت خود به درستی دفاع کنیم

رئیس موسسه پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح کرد: ما باید در مقابل دشمن از سعادت و عزت خود به درستی دفاع کنیم، این را بدانیم که سعادت ما در همین مقاومت و دفاع از عزتمان است.

وی افزود: چیزی که می‌تواند ما را از خودباختگی و تبلیغات سوء نجات دهد، توکل و ایمان به خدا است، به طور قطع اگر ما به وظیفه خود عمل کنیم و تنبلی را کنار بگذاریم در هر امری موفق می‌شویم.

آیت الله مصباح یزدی گفت: بنا به فرموده امام راحل و مقام معظم رهبری سرمایه اصلی این کشور و نظام ایمان است و این نقشه راه ما در رفتار و کردارمان است.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی نیز نه ضعف‌ها باید ما را ناامید کند نه پیشرفت‌هایمان مغرورمان کند، یادآور شد: استراتژی ما در تبلیغ باید بیان حقایقی باشد که مردم را از ناامید شدن در مقابل حوادث تلخ و قدرت دشمنان حفظ نکند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج