در بیانیه اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس فارس به مناسبت 5 اردیبهشت سالروز گرامیداشت شکست مفتضحانه آمریکا در طبس آمده است: در واقعه طبس، دانه‌های ریز شن، دسیسه بزرگ آمریکا را فرو شکست.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس فارس به مناسبت پنجم اردیبهشت ماه سالروز شکست مفتضحانه آمریکا در واقعه طبس بیانیه ای صادر کرد.

در ابتدای این بیانیه با اشاره به آیه «وَ مَکرُوا مکْراً و مَکَرْنا مکراوهُمْ لا یَشْعرونَ» آمده است: پنجم اردیبهشت، سالروز شکست نظامی آمریکا در سال 1355 در صحرای طبس است؛ در این حمله نظامی، شیطان بزرگ با مفتضحانه‌ترین وضعی شکست خورد.

شکست شیطان بزرگ در این عملیات، حمله فیل داران ابرهه را به خانه کعبه در ذهن ها زنده می‌کند؛ لشکریان ابرهه، همچون نیروهای متجاوز آمریکایی، از فراوانی قدرت و شوکت، تصور نمی‌کردند کسی بتواند مانع حمله آنها به خانه کعبه شود، ولی آن هنگام که به سوی کعبه هجوم آغاز کردند، به فرمان خداوند متعالی پرندگانی در آسمان ظاهر شدند و سنگ‌هایی که در منقار داشتند، بر سر فیل‌سواران فرود آوردند و بدین وسیله، کافران یکی پس از دیگری به هلاکت رسیدند.

در پنجم اردیبهشت 1359 نیز دانه های ریز شن، دسیسه بزرگ آمریکا را فرو شکست.

این بیانیه تأکید می کند: واقعه طبس، ضمن فراهم آوردن اتحاد و یکپارچگی بیشتر نیروهای انقلابی ایران، حقانیت انقلاب اسلامی را در جامعه بین المللی به اثبات رسانید.

در جریان این حادثه، چهره دشمن واقعی انقلاب بیش از هر زمانی نمایان تر و الهی بودن انقلاب اسلامی نیز برای جهانیان روشن شد، در حقیقت، خداوند متعالی با توفان شن، پرده دیگری از چهره زشت حاکمان واشنگتن را برداشت و تجاوز آشکار و مغایر با قوانین و موازین بین المللی آنان را به نمایش گذاشت.

در ادامه این بیانیه آمده است: در پی شکست آمریکا در صحرای طبس، بار دیگر نظریه پیروزی فناوری بر ایمان، رد شده و بر حیثیت و اعتبار جهانی انقلاب اسلامی افزوده گردید.

در پایان این بیانیه، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس فارس با گرامیداشت یاد و خاطره امام شهدا و شهیدان راه انقلاب اسلامی، از جوانان مؤمن و انقلابی می خواهد اسناد و کتب مرتبط با جنایت‌های آمریکای خبیث و ایادی دست نشانده آنان در منطقه در طول دوران چهل ساله انقلاب را مطالعه نمایند و همت خود را صرف تبیین چهره واقعی استکبار قرار دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج