مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری نخستین نشست بین المللی و کارگاه آموزشی- تخصصی توسعه ژئوپارک های جهانی یونسکو در جزیره قشم از هشتم تا دهم اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا امری کاظمی در جمع خبرنگاران گفت: این نشست در راستای تایید نقش منطقه ای ژئوپارک قشم در توسعه ژئوپارک ها و آموزش و بازخوانی تجربه های جزیره قشم در دستیابی به کارت سبز شبکه جهانی ژئوپارک ها به عنوان الگویی موفق برای سایر مناطق و کشورهایی که خواهان ثبت جهانی تحت عنوان ژئوپارک هستند، برگزار می شود.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم با اشاره به حضور مقام های بلند پایه در این مراسم، افزود: حضور مقام های بلندپایه همچون پروفسور نیکولاس زوروس، رییس شبکه جهانی ژئوپارک ها و پروفسور مک کی ور، دبیرکل برنامه بین المللی علوم زمین و ژئوپارک های یونسکو به همراه دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو و رییس دفتر منطقه یونسکو در تهران، افتخاری برای جزیره قشم و مهر تاییدی بر ظرفیت های ارزشمند این جزیره است.

وی در ادامه عنوان کرد: در این نشست، مقامات کشوری همچون مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، علی اصغر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و راضیه لک معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به همراه مدیران عامل مناطق آزاد کشور و استانداران حضور دارند.

امری کاظمی از حضور نمایندگان 22 کشور جهان و بیش از 250 شرکت کننده داخلی در این نشست آموزشی- تخصصی خبر داد و در ادامه بیان کرد: مهمانان خارجی این نشست از کشورهایی اروپای غربی، آسیای میانه، خاورمیانه و شرق آسیا حضور خواهند داشت.

به گفته وی، کارگاه آموزشی- تخصصی توسعه ژئوپارک های جهانی در تاریخ هشتم و نهم اردیبهشت ماه،  با حضور سخنرانانی از اعضای شورای جهانی یونسکو برگزار شده و روز سوم به بازدید مهمانان از ژئوسایت های ژئوپارک قشم اختصاص خواهد داشت.

لازم به ذکر است، مراسم افتتاحیه نخستین نشست بین المللی و کارگاه آموزشی تخصصی توسعه ژئوپارک های جهانی یونسکو در جزیره قشم، شنبه هشتم اردیبهشت ماه ساعت 14 در محل تالار آیینه های اداره کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج