معاون سیاسی و امنیتی استانداری گفت: باید از تمامی ظرفیت‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار معاون استاندار کرمانشاه گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در سازمان اجتماعی کشور و با تأکید و تائید مقام معظم رهبری، 5 اولویت آسیب‌های اجتماعی شناسایی و موردتوجه قرارگرفته است.

وی در اولین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان در سال 97 در جمع مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط، افزود: انتظار می‌رود همه دستگاه‌ها در استان از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود در راستای مبارزه با آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی استفاده کنند.

این مدیر ارشد سیاسی و امنیتی استان افزود: در این راستا باید مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در محلات شناسایی و نقاط بحرانی تعیین شوند و نقش هریک از دستگاه‌ها مشخص و تعریف شود. در این زمینه باید به‌ سمت و سویی برویم که بتوانیم اثرگذاری بیشتری داشته باشیم.

الهی تبار با تأکید بر لزوم افزایش رفاه اجتماعی اظهار داشت: باید موضوع بیمه تأمین اجتماعی را به‌طورجدی دنبال کنیم و آن را گسترش دهیم تا مردم تحت پوشش تأمین اجتماعی درنهایت باکرامت بازنشسته شوند.

وی با اشاره به زلزله اخیر در غرب استان گفت: در مناطقی که بحران اتفاق می‌افتد طبیعی است تعدادی از جمعیت (حدود 3 درصد) دچار مشکلات روحی شوند اما با پیگیری‌هایی که در استان توسط دستگاه‌های مربوطه صورت گرفت این رقم کمتر از نیم درصد را نشان می‌دهد که نشان می‌دهد همه دستگاه‌ها، مردم، خیرین و ... به‌خوبی به این موضوع ورود کرده‌اند و آسیب‌های اجتماعی به‌خوبی کنترل‌شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج