شهردار خرم‌آباد در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان، گفت: 2 پل بر روی خرم رود احداث خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ وحید رشیدی شهردار خرم آباد در نشست خبری با خبرگزاری‌های استان، گفت: تا 20 اردیبهشت ماه 97، احداث 2 دهانه پل ثابت بر بستر خرم رود عملیاتی خواهد شد.

وی، تصریح کرد: با عنایت استاندار لرستان و اعضای محترم شورای اسلامی شهر خرم‌آباد، بررسی پل‌های موقت خرم رود در دستور کار قرار گرفت و کار کارشناسی آن نیز انجام شد. لذا بر اساس آخرین تصمیمات مقرر شد تا تخریب پل‌های موقت صورت گرفته، و عملیات احداث 2 دهانه پل ثابت بر بستر خرم رود آغاز شود.

انتخاب پیمانکار پل‌های ثابت خرم رود در دستور کار است

رشیدی، افزود: در این خصوص حمایت استاندار لرستان در مباحث مشاوره‌ای، اعتباری و هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی جلب شده که موضوع در مرحله برآورد و تهیه نقشه است و ظرف چند روز آینده، مقدمات انتخاب پیمانکار طبق قانون آغاز خواهد شد.

شهردار خرم‌آباد، ادامه داد: با توجه به اتفاقات ناگوار در سنوات گذشته به ویژه در فصول بارندگی و وقوع سیلاب در خرم‌آباد، بی‌تردید حذف پل‌های موقت، در کاهش استرس فنی و روانی تاثیر بسزایی داشته و احداث 2 دهانه پل ثابت، بار ترافیکی شهر را کاهش خواهد داد.

با نظر شورای ترافیک، خیابان‌های ساحلی خرم‌آباد یک طرفه می‌شوند

وی، گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، با احداث 2 پل ثابت بر بستر خرم رود، بخش عمده‌ای از معضل ترافیک شهر خرم‌آباد حل خواهد شد و ما می‌توانیم با همکاری شورای ترافیک استان، خیابان‌های ساحلی را از شمال به جنوب و بالعکس یک طرفه کنیم.

ساختمان بلدیه خرم‌آباد، تعریف و معرفی خواهد شد

شهردار خرم‌آباد با اشاره به موضوع احداث ساختمان بلدیه در مرکز لرستان، تصریح کرد: در خصوص بلدیه تاریخی خرم‌آباد، اختلاف نظری میان شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان بابت تعریف بافت تاریخی، بافت فرسوده و بافت حاشیه‌ای وجود دارد که در این خصوص جلساتی نیز برگزار شده، لذا استاندار محترم، اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری اعتقاد به اجرای این طرح دارند و معرفی یک مکان به عنوان بلدیه تاریخی را مورد تاکید قرار داده‌اند اما، اینکه ساختمان میرملاس که اولین ساختمان بلدیه و به تعبیر امروزی شهرداری خرم‌آباد بوده را مد نظر داشته باشیم، چنین نیست.

نشست خبری شهردار خرم آباد با اصحاب رسانه لرستان

وحید رشیدی، افزود: مقرر شده تا همکاران ما در سازمان بازآفرینی و شهرسازی شهرداری خرم‌آباد، موضوع را کارشناسی کرده و یک ابنیه تاریخی را به عنوان بلدیه خرم‌آباد تعریف کنند و از ظرفیت بنای میرملاس هم به عنوان یک موزه یا یک مجموعه تاریخی استفاده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج