سرپرست فرمانداری رودسر از برگزاری جشنواره گل‌گاوزبان در اشکورات رحیم آباد رودسر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علی وارسته شهرستان رودسر را بزرگ‌ترین تولیدکننده گل‌گاوزبان کشور خواند و گفت: جهت معرفی بیشتر این محصول و ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان جشنواره گل‌گاوزبان در 20 اردیبهشت‌ماه جاری در زیاز اشکورات رحیم‌آباد این شهرستان برگزار می‌شود.

 وارسته در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار کرد: نام‌گذاری سال به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب باهدف ایجاد اشتغال پایدار و تقویت هر چه بیشتر چرخه اقتصادی کشور باید به‌عنوان یک اصل و نقشه راه مدنظر همه مسئولان و مدیران قرار گیرد.

وی افزود: همه کشورهایی که در مسیر استقلال، پیشرفت و توسعه گام برداشته و به رشد اقتصادی دست پیدا کردند برای حمایت از تولیدات داخلی خودشان اهتمام ورزیدند.

حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی وظیفه همگانی است

سرپرست فرمانداری رودسر حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی را وظیفه همگانی خواند و تصریح کرد: همه باید برای تحقق شعار سال در حمایت از کالای ایرانی تلاش و در این حوزه فرهنگ‌سازی کنیم و از خرید و مصرف کالای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود پرهیز کنیم.

فرماندار رودسر

پرهیز از مصرف چای خارجی و اولویت قرار دادن خرید محصولات داخلی

وی خطاب به مدیران ادارات برای پرهیز از مصرف چای خارجی و اولویت قرار دادن خرید محصولات داخلی و به‌ویژه تولیدات شهرستانی بیان کرد: رودسر با تولید 50 درصد گل‌گاوزبان ایران نخستین تولیدکننده گل‌گاوزبان کشور است جهت معرفی بیشتر این محصول و ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان جشنواره گل‌گاوزبان در ۲۰ اردیبهشت‌ماه جاری در زیاز اشکورات رحیم‌آباد این شهرستان برگزار می‌شود.

وارسته افزود: عقیده ما بر این است که همین اقدام را در خصوص حمایت از محصولات و تولیدات دیگر رودسر مانند فندق، برنج، گیاهان دارویی، گیاهان زینتی و غیره انجام شود.

وی از فرهیختگان، اصحاب رسانه، سازمان‌های مردم‌نهاد، علما، دانشگاهیان خواست تا از تریبون‌هایی که در اختیاردارند برای آگاه‌سازی مردم در حمایت از تولیدات ملی و کالای داخلی فرهنگ‌سازی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج