اردوی توان‌افزایی نجاتگران با حضور ١٨٠ نفر از جمله تیمهای واکنش سریع،‌ امدادگران و نجاتگران در تنگه شیرز کوهدشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ صارم رضایی با اعلام این خبر گفت: از آنجا که امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر لرستان مهره‌های اصلی و پیشگامان امدادرسانی در حوادث هستند و باید از  روحیه امدادی و قدرت بدنی خوبی برخوردار باشند؛ به همین دلیل این جمعیت، اردوی توان‌افزایی را در ‌تنگه شیرز شهرستان کوهدشت برگزار کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان، افزود: ‌این تیم‌ها برای امدادرسانی در سوانح، حوادث مترقبه و غیرمترقبه تشکیل شده و اعضای تیم در مقاطع مختلف پس از توان افزایی، در صورت بروز حوادث و سوانح استانی و ملی به عنوان نجاتگران مجرب حضور خواهند یافت.

هدف اردوی توان‌افزایی، ارتقای آموزه‌های امدادی است

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری اردوی توان افزایی امدادگران و نجاتگران در ادوار گذشته و دوره پیش رو، ارتقای آموزه‌های امدادی، ایجاد انگیزه و فراگیری فعالیت‌های گروهی است.

رضایی افزود: ‌نجاتگران در این اردو، امدادرسانی درشرایط سخت،‌ جستجو و نجات، نحوه حرکت در کوه، ‌کوهپیمایی، مسیریابی و کار با Gps را مرور کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان در پایان با تاکید بر اینکه این اردو بصورت کاملا عملیاتی برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم این اردو در سطح آمادگی شرکت کنندگان نقش موثری داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج