هواشناسی خوزستان با هشدار نسبت به آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در پی رگبار باران و تگرگ در استان اخطاریه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزار ی موج خوزستان، طی اخطاریه شماره 2 امروز (2 اردیبهشت ) اداره‌کل هواشناسی خوزستان اعلام کرد: تقویت سامانه بارشی، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه، رگبار باران و رعد و برق با احتمال تگرگ برای اکثر مناطق به ویژه نیمه شمالی و شرقی استان خوزستان پیش‌بینی شده است.

طبق این اطلاعیه آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود خواهد داشت همچنین بر اساس پیش‌بینی احتمال بارش برف به عشایر توصیه شده که به هنگام کوچ تمهیدات لازم را مورد نظر قرار دهند.

بر اساس این اطلاعیه وزش بادهای قابل ملاحظه و نسبتا شدید همراه با تندباد لحظه‌ای و نیز برخواستن گردوخاک محلی به ویژه در مناطق جنوبی، مرکزی و غربی استان اعلام شده که اکنون نیز این تندبادها به وقوع پیوسته‌اند و شرایط جوی برخی از شهرستان‌ها از جمله اهواز را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

کوروش بهادری مدیر کل هواشناسی خوزستان نیز گفته است: با توجه به بررسی‌ مدل‌های هواشناسی گفته است که این مدل‌ها نشان می‌دهد سامانه بارشی که هم‌اکنون بر خوزستان حاکم شده، تا اوایل وقت سه‌شنبه فعال‌تر خواهد شد.

وی گفت:  امشب شاهد بارش‌های نسبتا خوبی در اکثر مناطق استان خوزستان به ویژه نقاط شمالی و ارتفاعات خواهیم بود و همچنین بعد از ظهر امروز به دلیل شدت وزش باد، کانون‌های جنوب شرقی اهواز فعال خواهند شد که موجب وقوع پدیده گرد و خاک موقت در اهواز و حومه و شهرهایی نظیر شادگان خواهد شد.

کانون ریزگردها در خوزستان فعال شد

شااین ذکر است: بر اثر وزش باد و فعال‌شدن کانون‌های ریزگرد شعاع دید در اهواز کاهش یافته که البته هواشناسی استان این پدیده را موقت و ناپایدار اعلام کرده است.

گرد و غبار

گفتنی است؛ اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان گرد و غبار در امیدیه در ساعت 17 روز یکشنبه را 686 میکروگرم بر مترمکعب (معادل 4.57 برابر حد مجاز) اعلام کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج