دانش آموزان دبیرستان دوره دوم دختران سما رشت در حاشیه برگزاری اردوی تفریحی، علمی و پژوهشی به مناسبت روز زمین پاک، حاشیه تالاب سوستان واقع در لاهیجان را به منظور حفظ محیط زیست از زباله پاکسازی کردند.

سیدصبورا سیدباقری مسئول دبیرستان دوره دوم دختران سما  پیرامون این خبر به خبرنگار خبرگزاری موج در گیلان اظهار کرد: دانش آموزان به صورت خودجوش و در هوای بارانی این کار را انجام دادند.

وی افزود: تالاب سوستان در لاهیجان واقع شده است که در زمستان و پاییز پرآب بوده و اغلب مورد توجه گردشگران در گیلان قرار دارد.

پاکسازی تالاب سوستان در لاهیجان

 مسئول دبیرستان دوره دوم دختران سما با اشاره به اهمیت این تالاب و شناساندن ان به دانش اموزان ادامه داد: این تالاب به دلیل اقلیم مناسب، آب شیرین، پوشش گیاهی و مواد غذایی، زیستگاه پرندگان و آبزیان گوناگونی است.

 وی با اشاره به دسترسی مناسب، محوطه سرسبز و دلنشین، مناظر بکر و وحشی اطراف تالاب اظهار کرد: این مجموعه در کل فضای گردشگری جالبی را پدید آورده که باعث شده این تالاب مورد توجه مسافران و دیگر افراد قرار گیرد.

پاکسازی تالاب سوستان در لاهیجان

سیدباقری خاطر نشان  کرد: در جریان این اردوی تفریحی، علمی و پژوهشی دانش آموزان دبیرستان دوره دوم دختران سما همچنین با تاریخچه لاهیجان، به عنوان نخستین شهر تولید ابریشم و نساجی در گیلان همچنین چگونگی کشت چای در باغات این شهر آشنا شدند.

به گفته وی، آشنایی با شخصیت های برجسته ای چون شیخ زاهد گیلانی و کاشف السلطنه نیز از دیگر دستاوردهای این اردوی برای دانش آموزان مذکور بوده است.

سیدباقری یادآور شد: آموزش اهمیت و توجه به محیط زیست و انجام کار و همکاری به صورت گروهی از دیگر اهداف برگزاری این اردو بوده است.

پاکسازی تالاب سوستان در لاهیجان

پاکسازی تالاب سوستان در لاهیجان

پاکسازی تالاب سوستان در لاهیجان

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج