رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: فردی که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی و شخصی شاکی در فضای مجازی و نیز درج تهمت ذیل عکس‌های مذکور کرده بود دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سرهنگ شاهین حسنوند اذعان داشت: شخصی که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی و شخصی شاکی در فضای مجازی و نیز درج تهمت ذیل عکس‌های مذکور کرده بود دستگیر شد.

وی ادامه داد: خانمی ساکن یکی از شهرستان‌های استان با مراجعه به پلیس فتا بیان داشتند فردی ناشناس در فضای مجازی و شبکه­ اجتماعی تصاویر خصوصی و شخصی بنده را منتشر کرده و تهمت‌هایی زیر عکس‌های مذکور به من نسبت داده است که باعث هتک حیثیت و از بین رفتن آبرویمان شده است که در این رابطه از منتشرکننده تصاویر ادعای شرف و حیثیت دارم.

وی  اظهارکرد: در ادامه ضمن تشکیل پرونده، موضوع در دستور کار قرار گرفت و با بررسی‌های تخصصی به‌عمل‌آمده پیرامون موضوع پرونده‌ توسط کارشناسان این پلیس و اقدامات فنی صورت گرفته متهم شناسایی و با توجه به محل سکونت متهم پرونده جهت ادامه رسیدگی به دادسرا ارسال گردید.

رئیس پلیس فتا خوزستان گفت: هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، طبق ماده ۱۷ قانون جرائم رایانه­‌ای جرم بوده و با منتشرکنندگان آن برخورد می‌شود‌.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج