مدیر خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران گفت: حضور فعال در مناقصات و بازارهای بین المللی، مشارکت فعال در پروژه ها، توسعه ناوگان موجود و مجهز نمودن تجهیزات به آخرین فناوری های روز با سرمایه گذاری افزون بر 15 میلیون یورو از مهمترین اهداف و برنامه های سال جاری است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، شهرام شمی پور  با اشاره به تشریح عملکرد سال گذشته و برنامه های امسال به  ارتقاء و گسترش فرآیند بازسازی، نگهداری و تعمیرات تجهیزات و ادوات ، بیان داشت: تجربه این مدیریت در خارج از کشور از جمله کشور لیبی و ارایه خدمات سیمانکاری به شرکت نفت آن کشور در کنار شرکت های مطرح حفاری جهان، نام شرکت ملی حفاری ایران را در شمار شرکت های صاحب نام در این صنعت قرار داده است.

وی ادامه داد: مدیریت سیمان و انگیزش چاه هم اکنون به شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت فلات قاره ایران، نفت مناطق مرکزی ایران، مهندسی و توسعه نفت (متن)، نفت و گاز اروندان و مدیریت اکتشاف به عنوان شرکت های بزرگ زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران خدمات ارایه می دهد.

شمی پور تصریح کرد: در زمان حاضر خدمات این بخش حدود 70 در صد سهم بازار در مناطق  خشکی و 12 درصد در دریا را در اختیار دارد که با برنامه ریزی های کارشناسی و دقیق در دستور کار قرار دادن خرید تجهیزات لازم به دنبال افزایش این سهم بخصوص در بخش دریا می باشیم .

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از نفت تولیدی کشورمان از میادین نفتی مستقل و در حاشیه خلیج فارس تامین می شود، ادامه داد: اما در سال های اخیر با کشف میادین عظیم نفتی در غرب کارون توجه به این منطقه بیشتر شده به طوری که وزیر نفت طرح توسعه و تولید از این میادین را اولویت نخست عنوان کرده است.

مدیر خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران اضافه کرد: میادین نفتی غرب کارون شامل سه میدان بزرگ نفتی آزادگان شمالی و جنوبی ، یاران شمالی و جنوبی و یادآوران است که در همین راستا مدیریت خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری با تجهیزات به روز و نیروهای کارآمد و با تجربه بدنبال مشارکت حداکثری و فعال در این میادین و سایر میادین مشترک می باشد.

شمی پور در بیان توانمندی این مدیریت از نظر متخصصان مجرب و تجهیزات اظهار کرد: این بخش هم اینک با داشتن بیش از 90 دستگاه پمپاژ سیمان و اسید و بالغ بر 700 نفر نیروی انسانی یکی از بزرگترین سرویس دهندگان خدمات جانبی حفاری در کشور می باشد که به تمامی شرکت های اصلی تابع وزارت نفت و همچنین شرکت های خصوصی در مناطق مختلف کشور ارایه خدمات می نماید.

مدیر خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: این مدیریت همچنین با سیاست حمایت از تولید داخلی و بومی سازی قطعات در سال های اخیر به نتایج قابل توجهی دست یافته  و از طریق مشارکت با بخش خصوصی و  در پیش گرفتن سیاست های دانش بنیان توانسته است گام مهمی در این راستا بردارد و در زمان حاضر به بیش از 70 دستگاه حفاری ملکی، افزون بر 10 دستگاه غیر ملکی و بیش از 15 دستگاه لوله مغزی سیار و همچنین چاه های در حال بهره برداری در مناطق مختلف نفتخیز کشور ارائه خدمات می نماید.

وی طراحی، برنامه ریزی و نظارت بر حسن اجرای عملیات سیمانکاری دوغاب سبک و سنگین حداقل 80 و حداکثر 160 Pcf    همراه با تجزیه و تحلیل، ارزیابی عملیات های سیمانکاری، و اجرای عملیات اسیدکاری با بکارگیری سیستم اسید کندکار شده با استفاده از میعانات گازی برای نخستین بار در کشور و نظارت بر حسن اجرای چندین عملیات اسیدکاری با بکارگیری سیستم ویسکو الاستیک سورفکتنت ( VES OR VDA )  از توانمندی های این مجموعه برشمرد.

 شمی پور اظهار کرد: با توجه به برنامه های شرکت در گسترش کار و ارایه خدمات و رعایت مسائل ایمنی و زیست محیطی این مدیریت اقدام به ساخت و راه اندازی کارگاه های کریت کمپ و سدین نموده است که در همین راستا افزایش توان ذخیره سازی اسید و سیالات انگیزشی از 250 هزار گالن فعلی تا سقف 350 هزار گالن و نفت گاز از 350 هزار لیتر کنونی تا یک میلیون لیتر  در دست اجرا است.

مدیر خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران گفت: در بخش خدمات مخلوط سیمان و مواد پودری نیز با برنامه ریزی های صورت گرفته هم اکنون ظرفیت ذخیره سازی سیمان از 90 هزار کیسه به 200 هزار کیسه افزایش یافته که با توجه به افزایش خط برش از سه خط به شش خط همراه با سیستم گردگیر در این بخش ظرفیت ناوگان رشد صد در صد را نشان می دهد.

وی در زمینه ارایه خدمات مهندسی و طراحی انواع برنامه سیمان و اسید توضیح داد: با انجام آزمایش های تخصصی دوغاب سیمان و همچنین آزمایش های تخصصی اسید با استفاده از تجهیزات مدرن ومنطبق بر استانداردهای آزمایشگاه های بین المللی توسط متخصصان با تجربه ارایه خدمات به شرکت های متقاضی صورت می گیرد.

شمی پور افزود: مدیریت سیمان و انگیزش چاه سرمایه انسانی را مهمترین دارایی خود و آموزش را ابزاری برای ارتقاء بازدهی و افزایش رضایت شغلی کارکنان می داند و به همین منظور دوره های آموزشی تخصصی متناسب با نیازهای عملیاتی کارکنان و تکنولوژی روز را در راستای مدیریت دانش و ارتقاء سطح دانش فنی و تخصصی کارکنان در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر خدمات سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران درباره مشارکت در اطفاء حریق چاه های نفت و گاز اظهار کرد: در فرآیند چاه های نفت و گاز وقوع حوادث و فوران چاه ها اجتناب ناپذیر است و عملیات مهار چاه ها بسیار پیچیده، خطر آفرین و نیازمند تجربه، دانش فنی و فناوری های خاص و متنوع است.

وی  عنوان کرد: حضور متخصصان و کارشناسان مدیریت خدمات سیمان و انگیزش چاه در مهار چاه  های 50 اهواز، چاه گازی 23 کنگان، 24 نفت شهر، 76 بی بی حکیمه، 104 مارون و 147 رگ سفید نشان از تلاش، استقامت و مهارت نیروی انسانی و همچنین اهمیت این ناوگان در تمامی مراحل حفاری و تکمیل چاه های نفت و گاز دارد.

عملکرد سال 96 مدیریت سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران

شمی پور در خصوص عملکرد سال گذشته این مدیریت گفت: در سال 96 در مجموع  چهار هزار و 312 مورد خدمات شامل  عملیات اسیدکاری  گسترده،  اسیدکاری ویژه، سیمانکاری و عملیات تزریق پذیری به چاه های در دست حفاری، تعمیری تکمیلی و در حال بهره برداری ارائه گردید.

براساس این گزارش؛ مدیریت سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران در سال 1395 با توجه به توسعه ناوگان و تخصصی تر شدن فعالیت ها در قالب سیستم کامل خدمات یکپارچه جهت ارایه به واحدهای متقاضی در اقصی نقاط کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

ملی حفاری ایران

این مدیریت با بکارگیری دستگاه های پمپاژ با فشار بالا که از جدیدترین فناوری های روز بر خوردار می باشد تمامی خدمات مورد درخواست شرکت های متقاضی را از طریق اجرای انواع عملیات سیمانکاری در موقعیت دستگاه حفاری، عملیات لایه شکافی و پمپاژ سیمان، نیتروژن، اسید و گازوئیل، انواع حلال ها و آب را از طریق دستگاه های لوله مغزی سیار بر روی چاه های در حال حفاری یا در حال بهره برداری عهده دار می باشد.   

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج