مدیرکل هواشناسی خوزستان از برقراری جو ناپایدار بر استان پیش‌بینی افزایش ابر، وزش تندبادهای شدید، رگبار و رعد و برق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، کوروش بهادری بیان داشت: مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهند که از امروز(1 اردیبهشت‌ماه) تا روز سه‌شنبه(4 اردیبهشت‌ماه) جو ناپایداری بر استان خوزستان حاکم است که موجب افزایش ابر، وزش تندباد شدید، رگبار و رعد و برق خواهد شد.

وی ادامه داد: اوج بارش‌ها در روز دوشنبه پیش‌بینی شده است که شدت بارش نیز در مناطق شمالی و ارتفاعات خوزستان نسبت به سایر نقاط بیشتر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وقوع گرد و غبار در مناطقی از استان گفت: وقوع گرد و خاک در بصره موجب کاهش دید در آبادان و خرمشهر شده به طوری که دید در آبادان و خرمشهر به 2 کیلیومتر رسیده است اما این وضعیت به تدریج در حال بهبهود است.

بهادری تصریح کرد: برای امروز و فردا وزش باد تا حدودی شدید را در اهواز پیش‌بینی می‌کنیم که این باد به صورت موقت می‌تواند موجب کاهش دید یا شکستن شاخ و برگ درختان در اهواز شود.

احتمال بروز پدیده گرد و خاک در روز دوشنبه

وی اظهارکرد: اگر میزان بارش‌ها در روز یک‌شنبه (2 اردیبهشت‌ماه) ضعیف باشد احتمال بروز پدیده گرد و خاک در روز دوشنبه به صورت موقت به دلیل وزش این بادها وجود خواهد داشت.

گرد و خاک

مدیرکل هواشناسی خوزستان خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز گذشته آبادان با 37 درجه سانتی‌گراد و ایذه با 14 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط خوزستان بوده‌اند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین 23 و 37 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج