معاون وزیر صنعت گفت: بالا بردن مدت گارانتی و خدمات پس از خرید به مصرف‌کننده تولیدات داخلی رغبت خرید کالای ایرانی را در سطح مردم حتی کشورهای دیگر بسیار بالاتر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمود نوابی در همایش حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان استان قم گفت: تاکنون 17 همایش در حوزه‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به‌صورت ملی برگزارشده است.

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور با اشاره به اینکه 25 برابر افزایش شرکت‌کنندگان در این همایش‌ها را در حوزه متقاضیان داشته‌ایم، افزود: 22 برابر نیز در حوزه منتخبان حوزه حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان افزایش داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه خدمات دستگاه‌های مربوط به حوزه حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان قابل‌تقدیر است، تصریح کرد: نقص‌هایی در حوزه خدمات داریم ولی حرکت رو به رشد و با موفقیت دستگاه‌ها در حوزه حمایت از حقوق مصرف‌کننده با گذشته قابل‌مقایسه نیست.

نوابی با اشاره به اینکه باید استانداردهای خود را هم‌زمان با بازار بالاتر ببریم، اظهار داشت: حتی اگر کالاهای صادراتی ما باهدف بازارهای اروپایی تولید می‌شوند باید با استانداردهای روز بازارهای اروپا در داخل کشور پیش برویم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: سرمایه‌گذار قابل تقدیس و احترام است و بیمه‌ها و بانک‌ها باید در این روند مقدس به سرمایه‌گذاران کمک کنند و چالش‌های بیمه‌ای و بانکی سرمایه‌گذاران را از پیش روی آنان بردارند.

وی با تأکید بر اینکه خرید کالای قاچاق بنا بر فرموده رهبر معظم انقلاب حرام است، تصریح کرد: یکی از بخش‌های حمایت از کالاهای صد در صد ایرانی نخریدن اجناس قاچاق به دست مردم است.

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور با بیان اینکه باید از حداکثر ظرفیت‌ها و توان استفاده کرد، بیان کرد: بالا بردن مدت گارانتی و خدمات پس از خرید به مصرف‌کننده تولیدات داخلی رغبت خرید کالای ایرانی را در سطح مردم حتی کشورهای دیگر بسیار بالاتر می‌برد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج