آیت الله مکارم شیرازی:آمریکا و برخی کشورهای غربی به عراق هم به بهانه وجود سلاح اتمی حمله کردند و آنجا را اشغال کردند و بعد معلوم شد چیزی نبوده است و اگر آن روز این کشورها محاکمه شده بودند امروز جرئت نمی‌کردند به سوریه حمله کنند.عربستان سعودی دلارهای نفتی را در اختیار دولت‌های غربی گذاشته است

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در ابتدای درس خارج خود در مسجد اعظم قم خطاب به طلاب و روحانیون اظهار داشت: ما باید بدانیم در چه دنیایی زندگی می‌کنیم تا فریب نخوریم.

وی افزود: دنیای امروز لعابی از انسان دوستی و حقوق بشر دارد و گاهی کارهای عجیبی هم در این کشورهای مدعی حقوق بشر انجام می‌دهند و مخصوصاً به حقوق حیوانات بها می‌دهند.

استاد سطوح حوزه در ادامه اظهار داشت: این کارها در حالی است که هزاران نفر را با بمب‌های خوشه‌ای می‌کشند و مردم یمن و سوریه را به خاک و خون می‌کشند و خم به ابرو نمی‌آورند.

وی با محکوم کردن حمله سه کشور غربی به سوریه اضافه کرد: این سه کشور بدون مجوز نهادهای بین‌المللی و با بهانه سلاح‌های شیمیایی به این کشور حمله کردند که مانند قانون جنگل است و هر کسی زور بیشتری دارد به دیگران حمله می‌کند.

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: آمریکا و برخی کشورهای غربی به عراق هم به بهانه وجود سلاح اتمی حمله کردند و آنجا را اشغال کردند و بعد معلوم شد چیزی نبوده است و اگر آن روز این کشورها محاکمه شده بودند امروز جرئت نمی‌کردند به سوریه حمله کنند.

وی ادامه داد: عربستان سعودی دلارهای نفتی را در اختیار این دولت‌ها گذاشته و انگیزه آن‌ها هم از حمله به سوریه دوشیدن عربستان است.

این مفسر قرآن کریم بیان کرد: فرانسه که مدعی مهد تمدن جدید است چرا باید این کار را بکند؟ آیا غیر از دلارهای نفتی چیز دیگری هست؟ البته تکلیف آمریکا و انگلیس هم روشن است.

وی تأکید کرد: ما باید بدانیم در چه دنیایی زندگی می‌کنیم تا فریب نخوریم بلکه باید خود را در مقابل این‌ها آماده کنیم؛ این‌ها شرور این دنیا هستند و تابع هیچ قانونی نیستند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: یک نماینده مجلس انگلیس خطاب به نخست وزیر این کشور گفته شما که به سوریه حمله می‌کنید چرا به یمن نگاه نمی‌کنید که چه خبر است و شما باید تابع مجلس باشید.

وی در  بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی از رسول گرامی اسلام(ص) افزود: پیامبر اکرم(ص) فرمودند که درهای آسمان نصف شب گشوده می‌شود و منادی ندا می‌دهد که آیا کسی هست که دعا کند و خدا را بخواند و خدا به ندای او جواب دهد؟

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر فضیلت نماز شب و نقش آن در معنویت و نورانیت انسان، گفت: در زمانی که این همه شور و شر در کنار ما وجود دارد باید به عبادت‌های شبانه و به خصوص نماز شب پناه ببریم زیرا اهل عرفا معتقد هستند کسی به مقامی نمی‌رسد مگر اینکه اهل عبادت شبانه باشد.

وی ادامه داد: اگر کسی نمی‌تواند نماز شب را با رعایت همه آداب آن یعنی ۱۱ رکعت و قنوت مخصوص نماز وتر بخواند می‌تواند سه رکعت شفع و وتر را بخواند و قنوت نماز وتر را هم با یک دعای ساده تمام کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج