مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۹۰۰ مددکار در استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم مددکاری می کنند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز،مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در مراسم گرامیداشت روز مددکاری اجتماعی طی سخنانی اظهار داشت: حدود ۶۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم در ارتباط با مشکلات مددجویان و300 نفر از مددکاران در استان به صورت مستقیم در سه حوزه ی توان بخشی، اجتماعی و پیشگیری فعالیت می‌کنند به طوری که یک سوم همکاران در بهزیستی به صورت مستقیم و دو سوم نیز به صورت غیر مستقیم کار مددکاری انجام‌ می دهند. 

وی ضمن قدردانی از مددکاران بخش دولتی و غیردولتی، گفت: در بخش‌های غیر دولتی از جمله کلینک های مددکاری، موسسات خیریه ای و شرکای اجتماعی استان بیش از ۲۰۰ نفر مددکاری می کنند، معتقدم خیرانی که در استان حامی مددجویان بهزیستی هستند با نیت خیرخواهانه کار مددکاری انجام می دهند.

ارشدزاده

مددکاری ، کاری علمی، اخلاقی و هنری است

محسن ارشد زاده با بیان این‌که مددکاری، کاری علمی، اخلاقی و هنری محسوب می شود، افزود: معتقدم مددکاران از لحاظ علمی و تخصصی باید مهارت و توانایی علمی لازم را کسب کنند و این کار باید ریشه و پشتوانه علمی داشته باشد بر همین اساس توصیه می کنم همکاران از لحاظ علمی به مهارت علمی مسلط باشند.
وی ادامه داد: مددکاری کاری اخلاقی است، چرا که مددکار با افراد آسیب دیده، محروم و...  سرو کار دارد،  بنابراین انسانیت و معنویت و اخلاق در این کار حائز اهمیت است، در این شغل باید مددجوی دردمند که با کوله باری از مشکلات به مددکاران مراجعه می کند با صبر و حوصله مورد توجه قرار گیرد، لازمه مددکاری بهتر ارتقای صبر و حوصله و ظرفیت تحمل شنیدن گرفتاری های مددجویان است، چرا که در مرحله ی اول باید صبر و بردباری و اخلاق را ارتقا دهیم تا بتوانیم خدمات را به درستی و با رضایت و لبخند به مددجویان ارائه دهیم.
 
وی  مددکاری را کاری هنری عنوان کرد و افزود: مددکاران باید با استفاده از علم، اخلاق و انسانیت توانایی حل مشکلات را داشته باشند، با توجه به این‌که برخی از مددجویان با مشکلات متعددی مواجه هستند، بنابراین این هنر مددجو است که با هنر خود هریک از مشکلات آن ها را با برنامه ریزی حل کند.

امسال شاهد افزایش حقوق مددکاران می‌شویم

 ارشد زاده با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور به دنبال افزایش حقوق و مزایای مددکاران است، گفت: امسال شاهد افزایش حقوق مددکاران می‌شویم تا شاید بتوان بخش کمی از زحمات این تلاش گران را جبران کنیم.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج