"چیتکس" به‌عنوان اولین تاکسی آنلاین مجوز دار از سوی سازمان تاکسیرانی کرمانشاه و دستگاه قضا، فعالیت خود را به‌طور رسمی در سطح شهر کرمانشاه آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، اولین تاکسی آنلاین دارای مجوز کرمانشاه امروز طی مراسمی با حضور برخی اعضای شورای اسلامی شهر، تاکسیرانی کرمانشاه و پلیس راهنمایی و رانندگی بانام چیتکس شروع به کارکرد.

بحث فعالیت تاکسی آنلاین به‌عنوان بخشی از ایدئال‌های امروز دنیای تکنولوژیک چند وقتی است که در کرمانشاه نیز موردتوجه قرارگرفته و البته به‌طور خودسرانه نیز چند شرکت از همین تاکسی آنلاین‌ها شروع به تبلیغات کردند که البته با بررسی‌های انجام‌شده توسط سازمان تاکسیرانی کرمانشاه و هماهنگی دستگاه قضا به دلیل نبود آیین‌نامه‌های مدون و نظام‌مند بسته شدند.

اما آنچه طی این مدت به دلیل تقاضای شرکت‌های مختلف مبنی بر فعالیت تاکسی آنلاین در سطح شهر کرمانشاه مورد چکش‌کاری از سوی تاکسیرانی و شورای شهر قرار گرفت منجر به تصویب و صدور آیین‌نامه و رعایت ضوابط و قوانین خاص از سوی فعالین این شرکت‌ها و دریافت مجوز فعالیت برای تاکسی آنلاین در کرمانشاه شد و شرکت "چیتکس" باسابقه فعالیت در مشهد مقدس اولین معیارهای کسب مجوز فعالیت در این زمینه را کسب کرد.

کارکرد تاکسی آنلاین به گفته موسوی، مدیرعامل شرکت چیتکس، به این شکل است که شما می‌توانید بدون هیچ دغدغه‌ای از طریق اپلیکیشن که روی تلفن هوشمند خود دانلود کرده‌اید درخواست تاکسی کرده، از مشخصات خودرو، راننده و مکان او مطلع شوید. از طریق جی‌پی‌اس همچنین می‌توانید با مکان‌یابی راننده متوجه شوید او دقیقاً کجاست و تا چه زمان به شما می‌رسد.

قیمت‌ها به طرز قابل‌توجهی از تاکسی‌سرویس‌های معمول شهری پایین‌تر است، سرعت در این پروسه بالاتر و تاکسی‌های اینترنتی در دسترس تر هستند و درواقع شما می‌توانید در هر نقطه‌ای که باشید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید."

تاکسی آنلاین

امنیت کاربران هوشمند در دنیای مجازی کاملاً حفظ می‌شود

آنچه در این جلسه از سوی نمایندگان نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی استان بسیار موردتوجه بود، حفظ امنیت کاربران تاکسی آنلاین به دلیل استفاده از گوشی‌های هوشمند و همچنین نحوه گزینش رانندگان این شبکه حمل‌ونقلی به دلیل گستردگی مسیر در سطح شهر بود که موسوی در پاسخ به این دغدغه عمومی چنین توضیح داد که " به‌هیچ‌عنوان و تحت هیچ شرایطی شرکت و رانندگان آن از اطلاعات امنیتی کاربر خود به‌جز محل مبدأ و مقصد اطلاع پیدا نخواهند کرد و از طرفی متقاضیان فعالیت در تاکسی آنلاین " چیتکس" می‌بایست علاوه بر دارا بودن خودرویی ایمن و کاملاً سالم، کلیه امور سوءپیشینه را گذرانده و کلیه اطلاعات شخصی راننده در شرکت برای بالا بردن ضریب امنیت ثبت و بررسی می‌گردد.

تاکسی آنلاین در کنار تاکسی‌های گردشی و آژانس‌ها

تاکسی آنلاین در کنار تاکسی‌های گردشی و آژانس‌ها است

تقابل و ذکر دغدغه محدود شدن فعالیت آژانس‌ها و تاکسی گردشی با ورود تاکسی آنلاین به کرمانشاه نیز مسئله دیگری بود که مدیرعامل شرکت "چیتکس" در پاسخ به آن ابراز داشت: تاکسی آنلاین به‌هیچ‌عنوان در رقابت با آژانس‌ها و تاکسی گردشی در سطح شهر نیست، بلکه این افراد می‌توانند با عضویت در این طرح اینترنتی و ارائه کارت شهری، دامنه فعالیت خود را گسترش دهند.

گفتنی است که این تاکسی آنلاین در حال حاضر با جذب و فعالیت 400 خودرو فعالیت خود را به‌طور رسمی شروع کرده و به‌عنوان هدیه علاوه بر یک سفر رایگان اول برای متقاضیان خود، دو ماه اول سال را تعرفه ثابت از کاربران خود دریافت می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج